Majowy weekend z roku na rok staje się coraz bardziej popularnym terminem dla urlopowych wyjazdów. Jednocześnie coraz częściej decydujemy się na samodzielne zaplanowanie wypoczynku zamiast korzystać z gotowych ofert biur podróży.

„Długi weekend majowy staje się stałym punktem w urlopowym kalendarzu Polaków. W porównaniu z tygodniem poprzedzającym weekend majowy, można odnotować blisko 3 razy więcej wyszukań i rezerwacji hoteli w miastach za granicą. Wzmożone zainteresowanie tym terminem można było zaobserwować już od lutego, co oznacza, że Polacy planują swój wyjazd dużo wcześniej, aby nie przepłacać decydując się na wyjazd w ostatniej chwili”- mówi Tomasz Maj, dyrektor E-commerce w Nokaut.pl.

Osoby planujące wypoczynek poza granicami kraju, najczęściej szukali informacji o Paryżu (5,9 proc. wszystkich wyszukań), Barcelonie (4,4 proc.) i Alicante (2,9 proc.). Widać, że duże znaczenie przy obieraniu kierunku wyjazdu jest to, czy w miejscu docelowym na początku maja jest już ciepło. Stąd największe zainteresowanie dotyczy Włoch i Hiszpanii.

Co ciekawe, osoby planujące spędzić weekend majowy nie przekraczając granicy, najczęściej poszukiwały informacji o noclegu w Warszawie – hotelu w stolicy poszukiwał co czwarty użytkownik serwisu. Kolejny w klasyfikacji są Kraków (16 proc.) i Zakopane (10 proc.).