Model C-X75 będzie miał pod maską dwa silniki elektryczne i jedną jednostkę napędzaną benzyną. Auto rozpędzi się do setki w trzy sekundy. Według producenta, korzystając wyłącznie z napędu elektrycznego kierowca będzie w stanie rozpędzić samochód do prędkości przekraczającej 320 km/h, a baterie pozwolą na przejechanie 50 km. Po takim dystansie samochód przełączy się na napęd benzynowy chyba, że zatrzymamy się, by  naładować akumulatory. Auto ma kosztować około 1,2 mln dol.

- Jaguar przy budowie modelu C-X75 korzysta z najnowocześniejszych dostępnych aktualnie na rynku rozwiązań. To dowód na to, że nasza marka nie opiera się na technologii z zeszłego stulecia, ale patrzy w przyszłość – powiedział na konferencji prasowej Carl-Peter Forster , prezes indyjskiego koncernu Tata.

To odpowiedź Jaguara na plany niemieckich producentów BMW, Audi i Porsche, które niedawno zapowiedziały wprowadzenie do produkcji elektrycznych supersamochodów. BMW w 2013 roku chce wypuścić na rynek hybrydowy model i8. Porsche zacznie produkować  model 918 Spyder napędzany silnikami elektrycznymi i benzynowym. Należące do grupy Volkswagena Audi zapowiada, że już za półtora roku na drogi wyjedzie jego model E-tron, który będzie napędzany wyłącznie prądem.

Jaguar chce włączyć się do tego wyścigu dlatego postanowił wybudować 250 samochodów modelu C-X75. Produkcja ma ruszyć w 2013 roku.

Jaguar Land Rover został utworzony przez Forda w 2002, który postanowił połączyć przejęte firmy Jaguar i Land Rover w jeden biznes pozostawiając niezależne dwie marki. Trzy lata temu Ford Motor Company  za 2,3 mld dol. sprzedał jednostkę indyjskiemu koncernowi motoryzacyjnemu Tata.