Chiński producent komputerów PC ogłosił wyniki za ostatnie trzy miesiące 2012 roku. Wartość sprzedaży kwartalnej sięgnęła 9,4 mld dol., co jest wynikiem o 12 proc. lepszym niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Firma osiągnęła też zyski na poziomie 205 mln dol. Zysk brutto firmy wzrósł w ujęciu rok do roku o 15 proc. do 1,1 mld dol., a zysk operacyjny w tym okresie wyniósł 243 mln dol., co stanowi wzrost o 26 proc. w ujęciu rok do roku.

Stało się tak pomimo spadku sprzedaży pecetów w ostatnich trzech miesiącach 2012 roku o 4,3 proc., jak donoszą analitycy firmy Gartner. Według firmy IDC spadek wyniósł aż 6,4 proc. Był to najlepszy kwartał w historii firmy.

- Firma Lenovo uzyskała w minionym kwartale nie tylko rekordowe przychody, zyski i udział w globalnym rynku PC, ale także odnotowała niezwykle wysoki wzrost działów odpowiedzialnych za smartfony i tablety — chwali się Yang Yuanqing, prezes i dyrektor naczelny Lenovo Group. - Co więcej, rentowna stała się nasza ogólnoświatowa działalność w segmencie tabletów, a także sprzedaż smartfonów w Chinach.

Lenovo, które w trzecim kwartale 2012 roku stało się liderem branży komputerów osobistych na świecie, w ostatnich trzech miesiącach roku wróciło na drugą pozycję na globalnym rynku. Według IDC firma sprzedała wówczas 14 mln urządzeń, co dało jej 15,7 proc. udziału w rynku, o 8,2 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2011 roku.