Świeżo upieczona miliarderka MacKenzie Bezos podpisała Giving Pledge (w wolnym tłumaczeniu „zobowiązanie do oddania"). Tym samym dołączyła do inicjatywy zachęcającej najbogatszych ludzi na świecie do dzielenia się majątkiem poprzez przekazywanie go na cele charytatywne. Inicjatywa została zapoczątkowana przez Warrena Buffeta oraz Billa i Melindę Gatesów w 2010 roku.

- Moje podejście do filantropii nadal będzie rozważne. Zajmie to dużo czasu, wysiłku i troski, ale nie będę czekała i będę kontynuować, póki mój sejf nie będzie pusty ­– deklaruje MacKenzie Bezos w oświadczeniu cytowanym przez CNN.

Bezos uczyni byłą żonę jedną z najbogatszych kobiet świata

Majątek MacKenzie Bezos szacowany jest obecnie na 36,6 mld dolarów. Daje jej to 22. Miejsce w rankingu najbogatszych ludzi świata, na czele którego znajduje się jej były już mąż Jeff Bezos z majątkiem wartym 114 miliardów dolarów. Zaskakujący rozwód, który formalnie uczynił MacKenzie Bezos jedną z najbogatszych ludzi planety, został sfinalizowany kilka miesięcy temu.

MacKenzie Bezos nie była jedyną osobą, która 25 maja podpisała Giving Pledge. W gronie nowych darczyńcw znaleźli się także współzałożyciel WhatsAppa Brian Acton, współzałożyciel Pinteresta Paul Sciarra czy Brian Armstrong, prezes kryptogiełdy Coinbase.

- Hojność tej grupy jest odzwierciedleniem inspiracji, którą czerpiemy z milionów ludzi, którzy pracują cicho oraz skutecznie i poświęcają wiele na rzecz lepszego świata dla innych – komentował w oświadczeniu Warren Buffet.