China Mobile to największy chiński operator telefonii komórkowej. Dzięki umowie z Apple abonenci cieci będą mogli kupować iPhony chińskim w ramach umowy abonenckiej. Dotychczas China Mobile była jedynym operatorem w państwie Środka, który nie oferował telefonów Apple. Wszystko przez brak licencji na technologię 4G (LTE). Jednak w środę chińskie władze udzieliły China mobile takiej licencji, a przez to otworzyły drogę do współpracy z Apple, które współpracuje już z innymi mniejszymi chińskimi operatorami China Unicom oraz China Telecom.

Informacja o podpisaniu umowy zostanie oficjalnie ogłoszona 18 grudnia

China Mobile, którego głównym właścicielem jest chiński rząd, ma ponad 700 mln klientów i jest największym chińskim operatorem komórkowym, z 70-procentowym udziałem w rynku. Firma jest notowana zarówno na giełdzie w Hongkongu, jak i Nowym Jorku.

Według szacunków analityków dzięki współpracy z China Mobile Apple może sprzedać w Chinach w 2014 roku dodatkowo 17 mln smartfonów. Smartfony Apple to już najpopularniejsze tego typu urządzenia w Chinach. Używa ich ponad 42 mln chińskich abonentów.