Do Wojciecha Dąbrowskiego (prezes) i wiceprezesa Michała Świtalskiego dołączyli Krzysztof Trofinak, dotąd szef artyleryjskiej Huty Stalowa Wola któremu RN powierzyła odpowiedzialność za handel i marketing, Tomasz Nita, który kierował fabryką broni „Łucznik w Radomiu, będzie odpowiadał za sprawy produkcyjne, zaś Dariusz Sokólski dotychczasowy prezes Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy, ma zajmować się rozwojem zbrojeniowego holdingu. Nowi wiceprezesi rozpoczną pracę dla PGZ od 15 grudnia tego roku.
Łącznie na trzy obsadzone w piątek stanowiska aplikowało 30 kandydatów.
Obronna konsolidacja
- To dobrze, że zarząd PGZ będzie działał w komplecie, w jego składzie znaleźli się doskonali fachowcy - skomentował wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik.
- W ciągu półtora roku od ogłoszenia konsolidacji branży zbrojeniowej wokół Polskiej Grupy Zbrojeniowej przeprowadziliśmy skomplikowany proces, konsolidując 26 podmiotów, w tym 8 grup kapitałowych z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore, nieruchomości i nowych technologii, z rocznymi obrotami sięgającymi 5 mld zł oraz prawie 19 tysiącami pracowników. Takie próby były podejmowane przez ponad dziesięć lat i nie udawało się ich doprowadzić do końca" - podkreślił wiceminister.
Podlegająca ministrowi skarbu spółka Polska Grupa Zbrojeniowa z siedzibą w Radomiu została zarejestrowana w grudniu 2013 roku. Konsolidacja branży i udział w programach modernizacji technicznej polskiej armii dają szansę tworzenia oraz utrzymania zatrudnienia w spółkach obronnych, a pośrednio umożliwią utrzymanie nawet 40-50 tys. miejsc pracy.