Według prognoz firmy analitycznej AutomotiveSuppliers.pl ten rok ma być dla eksportu polskiej motoryzacji przełomowy. Wartość wysłanej za granicę produkcji może przekroczyć 20 mld euro. Byłby to m.in. efekt większej produkcji samochodów w Niemczech i w Czechach – tam polscy producenci wysyłają komponenty dla fabryk motoryzacyjnych.
Wzrost popytu na auta w Europie zwiększy produkcję samochodów w Polsce. Fabryka Opla w Gliwicach zacznie w drugiej połowie roku produkować kolejną, piątą już, generację astry, nowe modele będzie produkował także Volkswagen.