Reklama

Bioton traci dystrybucję w Chinach

Bioton, spółka zajmującą się produkcją insuliny, stracił dystrybutora swoich leków na Chiny. W komunikacie poinformowano, że Harbin Gloria Pharmaceuticals wypowiedział umowę dostawy i dystrybucji z września 2015 r. Kurs Biotonu spada o ponad 8 proc.

Aktualizacja: 19.08.2019 10:43 Publikacja: 19.08.2019 10:42

Bioton traci dystrybucję w Chinach

Foto: AdobeStock

Umowa dotyczyła dostawy oraz dystrybucji produktów insuliny Bioton na rynku chińskim. Przyczyną wypowiedzenia mają być zmiany na chińskim rynku farmaceutycznym. Według Harbin Gloria Pharmaceuticals skutkuje to wystąpieniem siły wyższej. Firma nie jest również w stanie zrealizować uzgodnionych w umowie prognoz sprzedaży, w tym minimalnej ilości zamówień. Umowa ulegnie ona automatycznemu rozwiązaniu po upływie sześciu miesięcy od dnia wystosowania ww. wypowiedzenia.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Biznes
Rząd zamawia druk Poradnika Bezpieczeństwa. Ile za to zapłacimy i kiedy do nas dotrze?
Biznes
Trump w Londynie, 4 mld na cybertarczę i zapowiedź głębokich reform w Niemczech
Biznes
Rosyjskie ambicje kosmiczne. Konkurent Starlinka w fazie testów?
Biznes
Potężny atak hakerski. Wyciekły dane logowania ponad 140 tysięcy kont Polaków
Biznes
Sankcje na Rosję opóźnione, spór CDU–SPD i propozycja reparacji Prezydenta
Reklama
Reklama