Według wyliczeń biura migracji brytyjskiego urzędu statystycznego (IPS) to wzrost  o 3,5 proc. w porównaniu z 2013 rokiem (16,8 mln). Jest to też trzeci wzrostowy rok od 2012 roku - czyli od letniej Olimpiady.

- To miasto udowadnia, że jest prawdziwym magnesem turystycznym - podkreśla w komunikacje London & Partners, agencja reklamowa promująca miasto. Turystów przyciagaja nie tylko stałe atrakcje turystyczna, ale także czasowe wystawy i wydarzenia, jak na przykład wystawa obrazów Henri Matisse'a w Tate Modern, wystawa w British Museum poświęcona chińskiej dynastii Ming, start Tour de France, a także doroczny Chelsea Flower Show czy prestiżowy turniej tenisowy na kortach Wimbledonu.

Zagraniczny turyści wydali w Londynie w zeszłym roku 11,8 mld funtów (16,5 mld euro) - o 3 proc. więcej niż w 2013 roku (11,5 mld funtów). To cieszy burmistrza Londynu Borisa Johnsona, który chwalił rekordowa liczbę odwiedzających, którzy wydali "rekordową kasę w tym niesamowitym mieście".

Turyści odwiedzali jednak nie tylko sam Londyn. Liczba turystów zwiedzających całą Wielką Brytanię wzrosła w 2014 roku o 5,2 proc. do 34,4 mln osób. Zagraniczni goście wydali w sumie 21,8 mld funtów - to o 2,8 proc. więcej niż w 2013 roku.