Reklama
Rozwiń
Reklama

Rosyjska motoryzacja pod rządową kroplówką

Rząd Rosji przedłuży pomoc sektorowi motoryzacji sumą 20 mld rubli (251 mln dolarów) w I półroczu — ogłosił minister przemysłu i handlu, Denis Manturow

Publikacja: 30.12.2015 10:40

Rosyjska motoryzacja pod rządową kroplówką

Foto: Bloomberg

Deprecjacja rubla i spowolnienie gospodarki na skutek potanienia ropy naftowej i zachodnich sankcji za Ukrainę mocno zaszkodziły krajowemu rynkowi samochodowemu. Rząd przystąpił już w 2013 r do pomagania producentom, w następnych latach 2014 i 2015 zwiększył pomoc wprowadzając premie za złomowanie starych pojazdów i subwencje przy kupowaniu nowych.

- Premier podjął decyzję o przedłużeniu w przyszłym roku program wspierania sektora. Na obecnym etapie postanowiono przeznaczyć pulę ok. 20 mld rubli w pierwszym półroczu — oświadczył minister w wywiadzie dla kanału tv Rossija 24.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Biznes
Tak Unia Europejska pomaga Putinowi. Polska niechlubnym liderem
Biznes
Miliardy dla startupów, UE uderza w eksport Chin i walka z korupcją w Kijowie
Biznes
Afera korupcyjna na Ukrainie, tania energia, Pekin puszcza oko do Madrytu
Biznes
Sebastian Kondracki: Bielik AI ma już milion pobrań. I w żadnym wypadku nie jest na sprzedaż
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Patronat Rzeczpospolitej
Samodzielność to nowa waluta przyszłości
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama