Reklama
Rozwiń
Reklama

Nastroje w małym biznesie mocno w dół z początkiem 2016 roku

Pogarsza się nastawienie przedsiębiorców z małych i średnich firm. W I kwartale okazują się najsłabsze od trzech lat.

Publikacja: 01.03.2016 21:00

Nastroje w małym biznesie mocno w dół z początkiem 2016 roku

Foto: Bloomberg

Według najnowszego badania Instytutu Keralla Research wynika, że tzw. wskaźnik Kerna, który ilustruje kierunek zmian, okazał się najniższy od 2013 roku. Ma to być efektem niskiej oceny sytuacji gospodarczej w kraju przez właścicieli przedsiębiorstw. W dodatku prognozują oni dalsze pogarszanie sytuacji ekonomicznej w najbliższej przyszłości.

– Prognozowany na bieżący kwartał pesymistyczny scenariusz dotyczący kondycji krajowej gospodarki związany jest z niepewnością małych i średnich firm co do kierunku planowanych przez rząd zmian – mówi Izabella Młynarczyk, analityk rynku Keralla Research.

RP.PL i The New York Times

Kup roczną subskrypcję RP.PL i ciesz się dostępem do The New York Times!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Biznes
90 mld euro dla Ukrainy, droższy prąd i miliardowy kontrakt ICEYE
Biznes
„Buy European”, czyli… jak nie dać Amerykanom zarobić na rosyjskiej wojnie
Biznes
Geopolityka, gospodarka, technologie - prognozy Rzeczpospolitej na 2026
Biznes
Agnieszka Gajewska nową prezeską PwC w Europie Środkowo-Wschodniej
Biznes
Chińskie auta „widzą i słyszą” wszystko. A Europa jest ślepa
Materiał Promocyjny
Działamy zgodnie z duchem zrównoważonego rozwoju
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama