Duże telekomy jeszcze zmieniają ceny roamingu

Od czwartku obowiązywać będzie prawo, zgodnie z którym korzystanie z komórki w UE powinno kosztować tyle, co w kraju. Będą wyjątki.

Aktualizacja: 14.06.2017 06:49 Publikacja: 13.06.2017 20:15

Duże telekomy jeszcze zmieniają ceny roamingu

Foto: Bloomberg

Od dwóch miesięcy trwa publiczna debata na temat wdrożenia w Polsce unijnego rozporządzenia wprowadzającego zasadę „roam lilke at home". Zgodnie z nią opłaty za usługi telefonii komórkowej w podróży po Unii Europejskiej powinny kosztować tyle, co w kraju.

W połowie maja operatorzy opublikowali cenniki, które miały obowiązywać od 15 czerwca. Trzy duże sieci (Plus, Play i T-Mobile) zaproponowały pule usług do wykorzystania, prowokując do dyskusji Komisję Europejską.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Biznes
Najmniejsze firmy zalegają ze spłatą 5,5 mld zł
Biznes
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Biznes
Pięć powodów, dlaczego obrona w Izraelu jest skuteczniejsza od tej w Ukrainie
Biznes
Zaczyna się wojna sieci komórkowych o turystów. Orange kusi pakietami we Flex
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Biznes
Zmarł Leonard Lauder, twórca światowego sukcesu koncernu Estée Lauder