Igor Janke

Janke, Karoń: Polska jest ciągle tradycyjna

Biznes musi się liczyć z tożsamością narodową.

Polska-Niemcy: Partnerstwo z rozsądku

Polska i Niemcy potrzebują się nawzajem. Nie zmienia tego fakt, że elity obu tych państw nie zawsze zdają sobie z tego sprawę – pisze prezes Instytutu Wolności.

Opowieść o Adamie Lipińskim, Grzegorzu Schetynie i Mateuszu Morawieckim – działaczach antykomunistycznej wrocławskiej opozycji

Adam Lipiński antykomunizmu uczył się z Wolnej Europy, Grzegorz Schetyna z tradycji rodzinnej, ale nikt chyba nie zaczął działalności opozycyjnej tak wcześnie jak Mateusz Morawiecki.

Orban, czyli Chavez nad Dunajem

W sercu Europy istnieje kraj, w którym wolność mediów jest duszona, demontuje się system opieki zdrowia i ochrony socjalnej, podważa prawo do aborcji oraz kryminalizuje ubogich... Tak pięć lat temu Zachód opisywał dojście do władzy Viktora Orbána.

Igor Janke, Tomasz Karoń: Czekając na nową opowieść

Zwycięzcami kolejnych wyborów prezydenckich byli politycy, którzy potrafili w danym momencie odpowiedzieć na zmieniające się potrzeby Polaków – piszą eksperci.

Europejskie elity oderwane od rzeczywistości

Rząd Orbana ma dużo większą legitymizację niż Komisja Europejska, która zarzuca premierowi Węgier niedemokratyczne działania – twierdzi publicysta.

Słabnie siła lewicowych elit

Większość 2/3 głosów w parlamencie nie upoważnia węgierskiej partii rządzącej do dokonywania kontrowersyjnych zmian – tak uważają lewicowi eurodeputowani, których oburza, że parlament w Budapeszcie nie płynie w głównym europejskim nurcie.

Igor Janke: Nie będzie Budapesztu w Warszawie

Coraz częściej pojawiają się marzenia, by Polska miała swego przywódcę na miarę Viktora Orbána. Coraz więcej polityków prawicy wydaje się zafascynowanych skutecznością węgierskiego premiera. Marzą, by to w ich szeregach znalazł się charyzmatyczny lider, który pomógłby im rozgromić złą Platformę i zaprowadzić w kraju porządki.

Konieczna interwencja NATO na Węgrzech

Panujący w Budapeszcie reżim właśnie uchwalił, że państwo węgierskie ma bronić instytucji rodziny, a rodzina to związek mężczyzny i kobiety. Ciarki po plecach przechodzą.

Cafe "Rz", cz.1: Wystąpienie Camerona doprowadzi do przełomu w Unii?

Gościem Igora Janke jest Konrad Szymański, europoseł PiS