Jagoda Engelbrecht

Malarski instynkt Sharon Stone

W Hollywood Sharon Stone stała się symbolem „zimnej zmysłowej blondynki“. Aktorka właśnie odkryła nowe artystyczne powołanie. Wystawę jej obrazów można oglądać w Berlinie.

Polka kieruje berlińskim festiwalem muzycznym MaerzMusik

MaerzMusik jest jednym z największych festiwali muzyki aktualnej i eksperymentalnej . Od roku jego kierowniczką artystyczną jest pochodząca z Polski Kamila Metwaly.

Oscary 2024. Czy Sandra Hüller, "najdroższy potwór Niemiec", zostanie najlepszą aktorką?

Dla 45-letniej Niemki Sandry Hüller noc z 10 na 11 marca 2024 roku to wyjątkowa chwila. Czy zdoła pokonać mocne rywalki i zatriumfować w walce o Oscara dla najlepszej aktorki?

Shirin Neshat i furia Iranek. Wystawa w Fotografiska Berlin

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet prestiżowa galeria Fotografiska Berlin prezentuje wystawę Shirin Neshat, laureatki Złotego Lwa, jednej z najważniejszych artystek zajmujących się pozycją kobiet we współczesnych społeczeństwach islamskich.

Nie żyje René Pollesch. Wybitny niemiecki reżyser miał 61 lat

René Pollesch, ceniony niemiecki autor, dramaturg, reżyser i dyrektor teatru Volksbühne, zmarł nieoczekiwanie w Berlinie w wieku 61 lat. To wielka strata dla europejskiego teatru.

Josephine Baker: "zdegenerowana" artystka w spódniczce z bananów

Ekscentryczna gwiazda Josephine Baker była symbolem kabaretu lat dwudziestych i trzydziestych, teraz jest bohaterką wystawy w Berlinie „Ikona w ruchu” przypominającą jej wielki talent i niezwykłą postać.

Anna Ermakova podbija show-biznes. Nieślubna córka Borisa Beckera spełnia marzenie Kopciuszka

Talent, niebanalna uroda i 23 lata - to atuty zwyciężczyni najnowszej edycji niemieckiej wersji „Tańca z gwiazdami“, Brytyjki, Anny Ermakovej.

Munch w Berlinie i Poczdamie. Od oburzenia do światowej sławy

Najsłynniejsze obrazy Edvarda Muncha zgromadzono na wystawach w Berlinie i Poczdamie. W grudniu mija 160. rocznica urodzin tego pioniera ekspresjonizmu.

"Film może być narzędziem walki"- mówi reżyserka Elwira Niewiera

Urodzona w 1976 roku w Raciborzu i mieszkająca w Niemczech polska reżyserka i scenarzystka dokumentalna, współautorka filmów „Efekt domina“, „Książę i dybuk“, „Syndrom Hamleta“, ma dwa oblicza.

Niemcy o spektaklu Marty Górnickiej: Szkoła empatii wobec Wschodu Europy

Owacjami na stojąco przyjęła berlińska publiczność niemiecką premierę nowego spektaklu Marty Górnickiej „Matki. Pieśń na czas wojny“ przygotowanego w koprodukcji i wystawionego na scenie teatru Maxima Gorkiego w Berlinie.