Jagoda Engelbrecht

Nie żyje René Pollesch. Wybitny niemiecki reżyser miał 61 lat

René Pollesch, ceniony niemiecki autor, dramaturg, reżyser i dyrektor teatru Volksbühne, zmarł nieoczekiwanie w Berlinie w wieku 61 lat. To wielka strata dla europejskiego teatru.

Josephine Baker: "zdegenerowana" artystka w spódniczce z bananów

Ekscentryczna gwiazda Josephine Baker była symbolem kabaretu lat dwudziestych i trzydziestych, teraz jest bohaterką wystawy w Berlinie „Ikona w ruchu” przypominającą jej wielki talent i niezwykłą postać.

Anna Ermakova podbija show-biznes. Nieślubna córka Borisa Beckera spełnia marzenie Kopciuszka

Talent, niebanalna uroda i 23 lata - to atuty zwyciężczyni najnowszej edycji niemieckiej wersji „Tańca z gwiazdami“, Brytyjki, Anny Ermakovej.

Munch w Berlinie i Poczdamie. Od oburzenia do światowej sławy

Najsłynniejsze obrazy Edvarda Muncha zgromadzono na wystawach w Berlinie i Poczdamie. W grudniu mija 160. rocznica urodzin tego pioniera ekspresjonizmu.

Sandra Hüller - gwiazda niemieckiego kina czeka na statuetkę Felixa. Czy 9 grudnia okaże się jej wielkim dniem?

9 grudnia odbędzie się w Berlinie gala wręczenia Felixów, czyli Europejskich Nagród Filmowych. W kategorii najlepsza aktorka dwukrotnie nominowana jest 45-letnia Niemka, Sandra Hüller.

"Film może być narzędziem walki"- mówi reżyserka Elwira Niewiera

Urodzona w 1976 roku w Raciborzu i mieszkająca w Niemczech polska reżyserka i scenarzystka dokumentalna, współautorka filmów „Efekt domina“, „Książę i dybuk“, „Syndrom Hamleta“, ma dwa oblicza.

Niemcy o spektaklu Marty Górnickiej: Szkoła empatii wobec Wschodu Europy

Owacjami na stojąco przyjęła berlińska publiczność niemiecką premierę nowego spektaklu Marty Górnickiej „Matki. Pieśń na czas wojny“ przygotowanego w koprodukcji i wystawionego na scenie teatru Maxima Gorkiego w Berlinie.

Izraelsko-palestyńskie tło skandali na Targach Książki w Niemczech

Największe na świecie Targi Książki we Frankfurcie nad Menem goszczą w tym roku literaturę Słowenii, ale stoją pod znakiem konfliktu na Bliskim Wschodzie. Burzę wywołał światowej sławy filozof Slavoj Žižek i Palestynka Adanii Shibli.

Berliński festiwal gra muzykę Sergiusza Rachmaninowa

Rozpoczęty właśnie doroczny wielki festiwal Musikfest Berlin, uważany za oficjalne rozpoczęcie sezonu muzycznego w Niemczech, w szczególny sposób honoruje Sergiusza Rachmaninowa, ale promuje też kobiety

Agata Siniarska zatańczy na festiwalu w Berlinie

Na międzynarodowym festiwalu tańca i choreografii Tanz im August w Berlinie 23 sierpnia odbędzie się premiera „null&void” Agaty Siniarskiej. To dopiero druga Polka w historii zaproszona na tę organizowaną od 35 lat prestiżową imprezę europejską.