Wojciech Szymański

Niemieckie Patrioty dla Polski - na razie bez konkretnej daty

Polska z zadowoleniem przyjęła niemiecką ofertę rozmieszczenia niemieckich systemów Patriot. Ale na jej realizację najpewniej trzeba będzie jeszcze poczekać.

Braun w Niemczech razem z AfD namawiał do zniesienia sankcji nałożonych na Rosję

Niemieccy prawicowi populiści zaapelowali o zniesienie sankcji wobec Rosji i zorganizowali w Berlinie międzynarodowe spotkanie. Wśród gości z zagranicy był Grzegorz Braun z Konfederacji.

Niemiecka kolej reaguje na słowa Kaczyńskiego. Deutsche Bahn „nie akceptuje przejawów dyskryminacji”

Po tym, jak prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił o rzekomych przypadkach wyrzucenia Polaków z wagonów pierwszej klasy w Niemczech, koleje Deutsche Bahn wydały oświadczenie, w którym zapewniają, że nie tolerują u siebie żadnych przejawów nietolerancji i dyskryminacji.

Niemiecka minister: Przyjmujemy żądania Polski ws. reparacji do wiadomości

Odpowiedzialna za kulturę w Niemczech Claudia Roth powiedziała w Berlinie, że Niemcy są Polsce dużo winni. Nie chciała jednak konkretnie odnieść się do żądań reparacyjnych Warszawy.

Die Welt o skardze na KPO: blamaż KE, zagrożenie dla Polski

W ocenie dziennika Die Welt skarga złożona przez europejskie organizacje sędziownie przeciwko Komisji Europejskiej ma wymiar głębszy niż "prawnicze przepychanki" i może rodzić poważne konsekwencje przede wszystkim dla Polski i polskiego KPO.

Handelsblatt: Czy Polska będzie prosić Niemcy o gaz?

Wydawało się, że Polska wzorowo uniezależniła się od rosyjskiej energii. Ale strategia Warszawy doznała porażki, gazu może zabraknąć – czytamy.