Monika Stefanek, Deutsche Welle

Makabryczne eksperymenty na dzieciach. Niemiecki lekarz uniknął kary, za to podkreślano jego zasługi dla badań nad gruźlicą

Niemieccy lekarze, już po wojnie, bez przeszkód testowali w sanatorium dziecięcym Mammolshöhe leki na chorych na gruźlicę. Co najmniej czworo dzieci zmarło.

Rosjanie chcieli zaatakować bazy USA w Niemczech

W Bawarii zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy mieli szpiegować amerykańskie bazy i planować ataki na wojskowe transporty. Na celowniku była niemiecka pomoc dla Ukrainy.

Olaf Scholz za ostrzejszymi kontrolami na granicy z Polską

„Nie chcę, żeby Polska po prostu przepuszczała (migrantów) dalej” – powiedział kanclerz Olaf Scholz. Zażądał też wyjaśnienia afery wizowej.

Media: Kontrole na granicy polsko-niemieckiej mogą rozpocząć się w czerwcu

Michael Stuebgen, minister spraw wewnętrznych Brandenburgii liczy na to, że kontrole na granicy z Polską ruszą już w czerwcu.

Niemiecka prasa o zarzutach dla Donalda Trumpa

Postawienie zarzutów byłemu prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi odbiło się w niemieckiej prasie szerokim echem.

Morawiecki w Heidelbergu: Europa musi szanować różnorodność narodów

Europa nie powinna koncentrować się na centralizacji, a na rozszerzeniu oraz respektowaniu różnorodności narodów – mówił premier Mateusz Morawiecki na Uniwersytecie w Heidelbergu. Nawiązał też do kwestii reparacji.

Olaf Scholz: Nie ma gwarancji, że Rosja nie zaatakuje innych krajów

- Rosja przestała grozić użyciem broni jądrowej - przekonywał kanclerz Niemiec Olaf Scholz w wywiadzie dla grupy medialnej Funke.

Niemiecki dziennik o patriotach: Polska czuje się wykiwana przez Berlin

Waszyngton pozostawia decyzję Berlinowi, jaką broń chce dostarczyć Ukrainie – pisze „FAZ” powołując się na informacje amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego. W tle pojawia się m.in. spór o patrioty.

Niemcy będą skarżyć Polskę za Turów

Władze Żytawy zapowiedziały złożenie do sądu pozwu przeciwko zatwierdzeniu przez polskie władze rozbudowy kopalni Turów.

Niemieckie media: Chiny mają plan, Olaf Scholz nie ma żadnego

Z Chinami nie można robić interesów tak, jak dotąd. Ale niemiecki kanclerz zdaje się tego nie rozumieć – pisze „Sueddeutsche Zeitung” przed podróżą Olafa Scholza do Państwa Środka.