Monika Stefanek, Deutsche Welle

Olaf Scholz: Nie ma gwarancji, że Rosja nie zaatakuje innych krajów

- Rosja przestała grozić użyciem broni jądrowej - przekonywał kanclerz Niemiec Olaf Scholz w wywiadzie dla grupy medialnej Funke.

Niemiecki dziennik o patriotach: Polska czuje się wykiwana przez Berlin

Waszyngton pozostawia decyzję Berlinowi, jaką broń chce dostarczyć Ukrainie – pisze „FAZ” powołując się na informacje amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego. W tle pojawia się m.in. spór o patrioty.

Niemcy będą skarżyć Polskę za Turów

Władze Żytawy zapowiedziały złożenie do sądu pozwu przeciwko zatwierdzeniu przez polskie władze rozbudowy kopalni Turów.

Niemieckie media: Chiny mają plan, Olaf Scholz nie ma żadnego

Z Chinami nie można robić interesów tak, jak dotąd. Ale niemiecki kanclerz zdaje się tego nie rozumieć – pisze „Sueddeutsche Zeitung” przed podróżą Olafa Scholza do Państwa Środka.

Róża Thun: Postawa Niemiec wobec Ukrainy jest rozczarowująca

Jeżeli Niemcy poczuwają się do odpowiedzialności za swoją historię, to powinni dozbrajać Ukrainę o wiele bardziej niż dotąd – mówi DW Róża Thun, posłanka do Parlamentu Europejskiego, laureatka Nagrody Viadriny.

Niemiecka prasa: Żądanie reparacji to prezent dla Putina

Podpisanie przez Polskę noty o reparacjach w dniu święta Zjednoczenia Niemiec to celowa nieuprzejmość. Niemiecki rząd powinien zignorować takie gesty, podobnie jak samo żądanie reparacji – pisze „FAZ”.

Der Spiegel: Ostatnie dni Putina

Podobieństwo upadku Hitlera z tym, co obecnie robi Putin, jest uderzające – pisze „Der Spiegel”.

Sondaż: Niemcy tracą zaufanie, szczególnie w Polsce

Niemcy są uważane za znacznie mniej godne zaufania niż jeszcze rok temu. Spadek ten największy jest w Polsce – wynika z badania German Marshall Fund.

Scholz o reparacjach: Kwestia ta została ostatecznie rozstrzygnięta

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz w wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung” odrzucił polskie żądania w sprawie reparacji wojennych.

Prasa: Katastrofa na Odrze może się powtórzyć. Mogło zginąć 60 proc. ryb

Niemieccy naukowcy szacują, że w Odrze mogło zginąć nawet 60 proc. ryb. Katastrofa może w każdej chwili się powtórzyć – pisze „Der Spiegel”.