Urszula Zieliińska

Piechocki, LPP: Nie pozwę Hindenburg Research za raport o nas w Rosji. Na razie

O kuluarach sprzedaży biznesu w Rosji, odbudowywaniu wizerunku po raporcie Hindenburg Research, postulatach wobec państwa i planach rozwoju spółki mówi Marek Piechocki, prezes i założyciel grupy LPP.

Dziewguć, Potoczek: Nastał czas redefinicji świata IT

O efektach regionu Google w Warszawie, współpracy z Operatorem Chmury Krajowej i zmianach czekających branżę teleinformatyczną – mówią Magdalena Dziewguć, szefowa Google Cloud w Polsce, i Michał Potoczek, prezes OChK.

Prezes Orange Polska: Większe przejęcia to już decyzja mojej następczyni

Samo przyznanie, że potrzebny jest udział wielkich platform w wysiłku inwestycyjnym, to krok w dobrą stronę – mówi Julien Ducarroz o dyskusji z polskim rządem w ostatnim wywiadzie w roli prezesa Orange Polska.

Aukcja 5G ogłoszona

Ruszyła wyczekiwana od lat procedura, w której państwo rozdysponować ma między telekomy cenny rzadki zasób – częstotliwości dla sieci nowej generacji.

Polskie sklepy odzieżowe straciły rozmach za granicą

Wiele firm handlujących odzieżą, obuwiem i dodatkami nie rezygnuje z rozwoju w innych krajach. Jednak część woli zachować ostrożność, bo koszty rosną.

Komisja Europejska chce ulżyć telekomom. Kosztem Netfliksa i innych?

Komisja Europejska przygotowuje się do publikacji projektu przepisów wspierających właścicieli infrastruktury telekomunikacyjnej na kontynencie. W tle ścierają się operatorzy i globalni dostawcy treści.

Jest data startu aukcji 5G w Polsce. Urząd podał ją… na Twitterze

Po ponad dwóch latach od pierwszego podejścia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, we wtorek 20 grudnia ruszyć mają konsultacje procedury aukcyjnej ważnego dla sieci 5G pasma.

Odwołanie Kurskiego. Mógł zarobić w TVP ponad 3,2 mln zł

Prezes publicznego nadawcy w latach 2016-2022 zarabiał ostatnio rocznie ponad 800 tys. zł. Jego wynagrodzenie rosło wraz z upływem lat.

Serwisy streamingowe będą droższe. Kolejne platformy podnoszą ceny

Inwestorzy finansujący niedochodowe biznesy są w recesji mniej cierpliwi. Pod ich presją kolejne platformy z filmami podnoszą ceny, tłumacząc się inflacją.

Netflix w opałach. Klienci są już znudzeni?

Najpopularniejszy serwis internetowy z filmami i serialami po raz pierwszy zanotował spadek liczby użytkowników. To efekt zawieszenia usług w Rosji, ale i bez tego Netflix rozczarował. Tymczasem konkurenci atakują coraz mocniej.