fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Małgorzata Piwowar

publicystka, specjalizuje się w filmie dokumentalnym i Teatrze Telewizji

Muzea

Muzeum Narodowe i koniec blamażu

Muzeum Narodowe w Warszawie

Jerzy Miziołek, szef Muzeum Narodowego w Warszawie, odwołany. Rok po nominacji minister kultury Piotr Gliński wycofał się z niefortunnej decyzji.

Piwowar:

Telewizja

Misterium boskich cierni

W poniedziałkowym Teatrze Telewizji premiera. „Dzień gniewu” Romana Brandstaettera w reżyserii Jacka Raginisa-Królikiewicza brzmi zaskakująco współcześnie.

Telewizja

Paderewski bez polotu

W poniedziałkowym Teatrze TV premiera „Fantazji polskiej” Macieja Wojtyszki. To bardziej słuchowisko edukacyjne niż spektakl.

Plus Minus

Szczęście w zwartym szyku

Filip Springer pojechał do Danii, kraju czterystu wysp, by szukać tajemniczego Jante, miejsca będącego symbolem całego kraju. Chodzi o 11 zasad określających duński styl życia,...

Wiadomości

Polskie sto lat

O historii naszej niepodległości ma opowiedzieć 42-odcinkowy serial dokumentalny. Premiera w piątek o godz. 20. w TVP Historia.

Telewizja

Polska ze świata Disneylandu

Jesteśmy jednym z sześciu krajów prezentowanych w nowym cyklu dokumentalnym National Geographic – „Europa z powietrza”. Premiera we wtorek 5 listopada o godz. 22.

Plus Minus

Patchworkowa rodzina socjalistyczna

Autorka „Dziadka Władka" jest jedyną wnuczką poety Władysława Broniewskiego, dzieckiem zmarłej w wieku zaledwie 24 lat jego córki Anki. Ewa Zawistowska miała wówczas zaledwie...

Teatr

Hamlet wyjałowiony z Szekspira

Premiera szekspirowskiego „Hamleta” to zawsze oczekiwane wydarzenie. Po obejrzeniu spektaklu w poniedziałkowym Teatrze TV można dojść do wniosku, że sława tego dramatu jest...

Sztuka

Portrety rzeźbione z pamięci

Wystawa w warszawskim Muzeum Archidiecezji „Alfons Karny. Oblicza” prezentuje 60 rzeźb z okazji 30. rocznicy śmierci tego niezwykłego artysty.

Plus Minus

Wykwit mądrości

To jeden z najbardziej rozpoznawalnych psychoterapeutów, rzec by można człowiek instytucja. W 1978 r. współzakładał Laboratorium Psychoedukacji, czyli „pierwszą w obozie państw...

Plus Minus

Sztuka się kończy. Ratować?

Książka prof. Marii Poprzęckiej to obraz chaosu współczesnej sztuki. Autorka przywołuje sentencję: „Ars longa, vita brevis, occasio praeceps, experimentum periculosum, iudicium...

Plus Minus

Gdzie jest Maria?

Każda biografia niesie nadzieję na spotkanie z jej bohaterem. Smutno, gdy nadzieja okazuje się płonna – jak w przypadku „Jaremianki".

Sztuka

Erotyka wypłukana przez Styks

Wystawa Barbary Falender

W Galerii Klimaty w Męćmierzu pod Kazimierzem trwa wystawa rzeźb Barbary Falender. To rzadka okazja do przyjrzenia się twórczości niebanalnej artystki.

Film

Kiedy Janowska tańczyła na stole

Alina Janowska tańczy na stole na Lido, 1961 r.

„Złote lata Paparazzich" we wrocławskim Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego to wdzięczne przypomnienie potęgi kinematografii lat 60.

Plus Minus

Choroba, Cracovia i duchy

Trzeci dziennik" Jerzego Pilcha nie zaskoczy ani miłośników tego autora, ani sceptyków. Może być za to pożyteczną lekturą dla wchodzących w smugę cienia. I choć poprzednie dwa...

Film

Leonardo DiCaprio uczy, jak uratować świat

Dokument pokazuje na przykładach klimatyczną apokalipsę

Apokalipsa klimatyczna jest kwestią krótkiego czasu, o ile nie zostaną podjęte stanowcze działania - przekonuje film „Lód płonie". Producentem i narratorem jest amerykańska...

Sztuka

Matejko impresjonista

„Widok Bebeku pod Konstantynopolem” (1872), nietypowy dla Matejki obraz olejny – jego jedyny skończony pejzaż

W Sopocie otwarto wystawę autora „Bitwy pod Grunwaldem". Wśród prac przywiezionych ze Lwowa są też prezentowane w powojennej Polsce po raz pierwszy.

Film

Czerwoniutki hymn

Dokument „Świadkowie Putina" pokazuje drogę do władzy prezydenta Rosji.

Taniec

Niezwykła tancerka Pina Bausch

W niedzielę 30 czerwca mija 10. rocznica śmierci Piny Bausch. Przypomina ją dokument „Pina mnie kiedyś zapytała...”, który wyemituje TVP Kultura.

REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA