fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Małgorzata Piwowar

publicystka, specjalizuje się w filmie dokumentalnym i Teatrze Telewizji

Telewizja

Ulubiony filozof Twiggy

Królowa Elżbieta II nadała mu tytuł szlachecki, ale Michael Caine czuje się przedstawicielem klasy robotniczej. I z tej perspektywy wspomina lata 50. I 60.

Telewizja

Klejnoty Państwa Środka

W kraju liczącym dziś blisko półtora miliarda mieszkańców sztuka zawsze odgrywała istotną rolę – nie tylko estetyczną ale i polityczną.

Sztuka

Ai Weiwei i inni

Ai Weiwei

W setce najbardziej wziętych artystów świata jest aż 47. Chińczyków. Od kilku lat chiński rynek sztuki konkuruje z amerykańskim o miano lidera.

Film

Gwiazda życia mistrza suspensu

Ideał urody uosabiały piękne posągowe blondynki pojawiające się w jego filmach. Ale kobietą życia Alfreda Hitchocka była jego żona – Alma Reville.

Literatura

Nieznana twarz pisarki

Wszyscy o niej słyszeli, ale nikt jej nie widział. Elena Ferrante jeszcze przed publikacją swojej pierwszej powieści zapowiedziała wydawcy, że nie pokaże się publicznie.

Telewizja

Turysto, do domu!

Podróże i zwiedzanie nowych miejsc na świecie to wielka frajda dla turystów. Dla miejscowych – coraz większy problem.

Teatr

Teatr bez kolejek i bez widzów

W sobotę 16 maja Dzień Teatru Publicznego. Od 2015 roku hasło tego dnia brzmiało – „grosze grają rolę”. W tym roku będzie inaczej niż dotąd.

Architektura

Architekt od nietypowych zleceń

W 2016 roku magazyn „Time” uznał go za jednego ze stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Architekt Bjarke Ingels nie boi się eksperymentów ani przełamywania schematów.

Film

Jak zniszczyć Ziemię

Gdyby historię naszej planety zmieścić w 24 godzinach, człowiek pojawiłby się dopiero w ostatnich 5 sekundach. Ale zmienił Ziemię gwałtownie, trwale i nie na lepsze.

Telewizja

Jak onieśmielić Madonnę

Arianne Phillips z powodzeniem opowiada strojami historie. Świadczą o tym jej nominacje do Oscara m.in. za kostiumy do „Pewnego razu… w Hollywood”.

Film

Miłość po rosyjsku

Kadr z filmu

Jak porywy serca weryfikuje przyziemna rzeczywistość, czyli współczesne historie z życia wzięte. Współtwórczynią jednej z nich jest Swietłana Aleksijewicz, laureatka...

Film

Tajemnice ojca Pio

W 2002 roku kanonizował go Jan Paweł II, a uroczystości na placu świętego Piotra zgromadziły rekordową liczbę wiernych.

Telewizja

Czy można ufać Amazonowi

To największy internetowy sklep na świecie, potężny jak rządy wielkich i budzi wiele kontrowersji. Jego tajemnice przedstawia francuski dokument.

Plus Minus

Trudna wiara po Ravensbrück

Autorki książki „Zostały mi słowa miłości. Maria Hiszpańska-Neumann: życie i twórczość" podzieliły się pracą. Maria Czarnecka zajęła się biografią artystki, Ewa Kiedio – analizą...

Film

#MeToo w Hollywood

Przed niespełna miesiącem Harvey Weinstein został skazany na 23 lata więzienia za wykorzystywanie seksualne kobiet. Tego wyroku nie znała jeszcze autorka dokumentu „Nietykalny”...

Teatr

Kombinat kultury

Scena z

Ma największą powierzchnię wśród scen operowych świata. Jego historia rozpoczęła się w latach 30. XIX wieku. W najbliższej „Niedzieli z…” opowieść o Teatrze Wielkim w Warszawie.

REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA