fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Małgorzata Piwowar

publicystka, specjalizuje się w filmie dokumentalnym i Teatrze Telewizji

Film

Sekrety włoskiej seksbomby

Jest jedną z najsłynniejszych włoskich aktorek obok Sophii Loren i Giny Lollobrigidy. Claudia Cardinale jest jednak najbardziej tajemnicza.

Sztuka

Wyprawa tropem Józefa Czapskiego

II edycja Festiwalu Józefa Czapskiego będzie miała hybrydowy charakter, ale zacznie się 30 września wystawą „Widzenie powtórne” dostępną dla widzów w realnej przestrzeni.

Film

Inne twarze Indiany Jonesa

Tony Halik z synem Ozaną, Honduras Brytyjski (dziś Belize), 1960

Do kin wchodzi dokument „Tony Halik". Kilka miesięcy przed setną rocznicą urodzin słynnego podróżnika powstała wnikliwa opowieść o jego pełnym tajemnic życiu.

Społeczeństwo

Chińskie haute couture

W 2016 roku magazyn „Time” umieścił Guo Pei w zestawieniu stu najbardziej wpływowych postaci świata. Jest pierwszą chińską projektantką zaproszoną do ekskluzywnego grona...

Sztuka

Siła światła i barwy

Najnowsze obrazy Andrzeja Gieragi zobaczyć można na wystawie „Chromaty/Achromaty” w mia Art Gallery we Wrocławiu.

Telewizja

Czego nie ma w TVP Kultura

W niedzielę 13 września startuje nowa ramówka TVP Kultura. Nie będzie w nim „Tygodnika Kulturalnego” - flagowego programu stacji od początku jej istnienia, czyli od 15 lat.

Film

Hotel milczenia

Ma pięć gwiazdek i opinię najbardziej dyskretnego hotelu w Paryżu. Jednak Le Bristol nie uwodzi nowoczesnością.

Sztuka

Odwaga interpretacji

Gdy wiele muzeów jest niedostępnych, „Rozmowy obrazów" inspirują nas do podróży przez świat sztuki. Dostajemy zachętę do gry w skojarzenia.

Film

Pracowity geniusz

Zmarł 6 lipca mając 91 lat. W przypadku tak świetnych artystów jak Ennio Morricone – śmierć zawsze przychodzi za wcześnie.

Film

Hybrydowe Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym

W „Bólu i blasku” wystąpiła m.in. Penélope Cruz

Tegoroczna, 14. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu nad Wisłą, który rozpoczął się w sobotę, odbywa się w nowej, hybrydowej formule. Seanse zostały...

Film

Wygrać w Cannes

Jest cenna nie tylko dlatego, że wręczana na jednym z najbardziej prestiżowych i najstarszych festiwali filmowych. Złotą Palmę wykonuje się z 18-karatowego złota.

Plus Minus

Trzy siostry pieniądza

Pomysł jest prosty: dziennikarz Krzysztof Turowski pyta ekonomistę prof. Krzysztofa Opolskiego o naturę i karierę chciwości. Jako że jej symbolem jest pieniądz (po raz pierwszy...

Telewizja

Magiczne gesty Béjarta

Był jednym z najwybitniejszych choreografów XX wieku. Maurice Béjart całe życie spędził w artystycznej podróży.

Telewizja

Rzeźbiarka snów

Twardy marmur przemienia w eteryczną materię przepuszczającą światło. Inspirowane snami organiczne rzeźby Helaine Blumenfeld znane są na całym świecie.

Plus Minus

Gawęda o homerze z Warszawy

Wiechem" Stefana Wiecheckiego nazwał językoznawca prof. Witold Doroszewski, a z kolei „Homerem warszawskiej ulicy" – poeta Julian Tuwim. W 1937 r. przyznano mu Srebrny Wawrzyn...

Telewizja

Ulubiony filozof Twiggy

Królowa Elżbieta II nadała mu tytuł szlachecki, ale Michael Caine czuje się przedstawicielem klasy robotniczej. I z tej perspektywy wspomina lata 50. I 60.

Telewizja

Klejnoty Państwa Środka

W kraju liczącym dziś blisko półtora miliarda mieszkańców sztuka zawsze odgrywała istotną rolę – nie tylko estetyczną ale i polityczną.

REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA