fbTrack

Małgorzata Piwowar

publicystka, specjalizuje się w filmie dokumentalnym i Teatrze Telewizji

Telewizja

Internetowy boom

Jak powstało coś z niczego, czyli narodziny Doliny Krzemowej. Wzloty i upadki twórców internetu przedstawia serial dokumentalno-fabularny wyprodukowany przez National Geographic.

Telewizja

Jak zaczęła się globalna rewolucja

W tym roku mija 30 lat od wielkich przemian w Polsce. Była to część wydarzeń, które zdecydowały o tym, jak dziś wygląda świat – twierdzą autorzy sześcioodcinkowej miniserii...

Sztuka

Patrząc w obraz warto widzieć niebo

Do 10 tysięcy dolarów kupuje się sztukę z miłości do niej. Powyżej tej sumy sztuka to zwykle inwestycja finansowa – mówi mieszkający w Nowym Jorku Marek Bartelik do 2018 roku...

Telewizja

Człowiek z zasadami

W sobotę minęło 30 lat od śmierci Zygmunta Hübnera – artystę teatru, człowieka z zasadami. Przypomni go w niedzielę TVP Kultura. Początek o godz. 17.15.

Plus Minus

„Berezowska”. Erotyka bez emocji

Autorka tej książki, Małgorzata Czyńska, mówiła w wywiadzie, że miała do dyspozycji znacznie mniej materiałów, niż sądziła, że znajdzie – wszak Maja Berezowska, autorka...

Telewizja

List z tamtego świata

W poniedziałek 7 stycznia pierwsza premiera Teatru TV w nowym roku. „List z tamtego świata” Kornela Makuszyńskiego to propozycja skierowana jednak bardziej do młodego niż...

Telewizja

Niedziela z Andrzejem Dąbrowskim

Jest perkusistą jazzowym, piosenkarzem, kierowcą rajdowym, dziennikarzem motoryzacyjnym i fotografikiem. Bohaterem najbliższej „Niedzieli z..” jest Andrzej Dąbrowski. Początek o...

Telewizja

Świąteczne smakołyki

Wiele wypiekanych na święta Bożego Narodzenia słodkości jest wspólnych dla krajów europejskich. Są jednak i takie, dla których skosztowania trzeba przemierzyć wiele kilometrów.

Telewizja

Ukryty mistrz teatru

Pianista i kompozytor, człowiek teatru Stanisław Radwan będzie bohaterem najbliższej „Niedzieli z…” . Początek o godz. 17.15 w TVP Kultura.

Telewizja

Świąteczne fabryki Europy

Jak powstają bożonarodzeniowe specjały, które cieszą nie tylko smakiem, ale i urodą – opowiada o tym brytyjski fim dokumentalny.

Wspomnienia

Ksiądz o zbyt wielkim sercu

W sobotę 15 grudnia mija 25. rocznica śmierci księdza Janusza St. Pasierba, wielkiego humanisty. Jerzy Turowicz nazywał go „polskim Mertonem”.

Sztuka

Wolność po polsku w Hiszpanii

Walencja zaprosiła wystawę „Lejanías” czyli „Odległości”. To prezentacja polskich artystów najmłodszego pokolenia z kolekcji Krzysztofa Musiała.

Telewizja

Wędrówki śladami Mozarta

Geniusz Wolfganga Amadeusza Mozarta jest niepodważalny. Jego muzyka zdaje się być wieczna. Życie miał również ciekawe, o czym przekonuje francuski dokument.

Społeczeństwo

Festiwal Człowiek w Zagrożeniu

W sobotę w Łodzi zakończył się Festiwal Człowiek w Zagrożeniu. 28. edycję imprezy wygrał Mikael Lypinski i jego dokument „Desert Coffee”, za który wręczono mu statuetkę Białej...

Telewizja

Genialny fałszerz

Był utalentowanym malarzem i niezrównanym fałszerzem dzieł sztuki. Życie Elmyra de Hory to materiał na film sensacyjny.

Plus Minus

Kogut po staropolsku

Dwie książki opublikowane w ostatnim czasie przez wydawnictwo Czarne pokazują, czym różni się książka, którą warto przeczytać, od takiej, na którą szkoda czasu.

Telewizja

Niepowtarzalna Krystyna Janda

Gra, reżyseruje, prowadzi teatr. I jeszcze znajduje czas na pisanie dzienników. Bohaterką najbliższej „Niedzieli z…” jest Krystyna Janda. Początek o 17.15 w TVP Kultura.

Telewizja

Genialny fałszerz

Przez niemal 40 lat oszukiwał międzynarodowy świat sztuki. Przypadek Wolfganga Beltracchiego pokazuje, jak krucha jest wiarygodność reguł tam panujących.

Telewizja

Idolki jak lalki

Nieustanna rywalizacja to rzeczywistość japońskich nastolatek, zwłaszcza gdy są członkiniami sławnych girlsbandów.

Telewizja

Żona o natapirowanych włosach

Polacy pieszczotliwie nazywali ją „Stasią”. Do fryzjera miała latać do Paryża, a na zakupy do Wiednia. Od niej zaczyna się serial o pierwszych damach PRL.

Muzyka

Nadmiar, który wszystkich cieszy

Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, dyrektor Programu II Polskiego Radia i przewodnicząca rady programowej projektu o kłopotach i satysfakcjach towarzyszących wyborowi 100...

Telewizja

Jak działa mafia spożywcza

Nie wszystko złoto co się świeci i nie wszystko ,co dużo kosztuje, jest tego warte. Na pewno w przypadku żywności. Przekonuje o tym niemiecki film dokumentalny.

Example Alt
eWydanie