Włodzimierz Chróścik

Włodzimierz Chróścik: Chcemy godnych wynagrodzeń dla pełnomocników

Temat stawek wynagrodzeń pełnomocników za sprawy z urzędu wraca jak bumerang.

Włodzimierz Chróścik: Czas na odbudowę poczucia wspólnoty

Po raz pierwszy w historii izby udostępniły swe platformy szkoleniowe wszystkim radcom prawnym.

Włodzimierz Chróścik: Mity i fakty, czyli profesjonalny prawnik na etacie

Z głęboką satysfakcją przyjmuję wyniki ankiety przeprowadzonej w ORA w Warszawie w sprawie wprowadzenia w adwokaturze regulacji prawnych umożliwiających adwokatom świadczenie pomocy prawnej na podstawie stosunku pracy.

Włodzimierz Chróścik: Razem będziemy gotowi

Przyszłość przyniesie jeszcze niejedną epidemię. Profesjonalni prawnicy nie mogą wówczas przechodzić w stan uśpienia. Musimy wykonywać nasze obowiązki w każdych warunkach.

Włodzimierz Chróścik o zmianach w prawniczych egzaminach zawodowych

Trwają prace nad projektem nowelizacji ustaw: o radcach prawnych, Prawo o adwokaturze oraz Prawo o notariacie. Obejmują one zmiany w formule prawniczych egzaminów zawodowych. W projekcie proponuje się m.in., aby osoba, która uzyskała ocenę negatywną z jednej części egzaminu, kolejny raz zdawała tylko część uprzednio niezaliczoną.

Włodzimierz Chróścik: Porozmawiajmy spokojnie o Sądzie Najwyższym

Jesteśmy w środku burzy legislacyjnej, która nie powinna mieć miejsca. Od zaledwie kilku dni dyskutujemy o projekcie ustawy, która może w zasadniczy sposób zmienić funkcjonowanie polskiego systemu wymiaru sprawiedliwości.

Oświadczenie: Jaki prezes radców prawnych?

Trwają wybory do władz okręgowych izb w samorządzie radcowskim. Niektórzy z niżej podpisanych potwierdzili już swoje umocowanie na kolejną kadencję, pozostali są w przededniu weryfikacji wyborczej.

Włodzimierz Chróścik o wyborach w samorządach prawniczych 2016

Rok 2016 jest wyjątkowy dla samorządów prawniczych. Zarówno w radcowskim, jak i adwokackim odbywają się bowiem wybory. To dobry moment, aby się zastanowić nad przyszłością naszych zawodów.

Brak zainteresowania bezpłatną pomocą prawną

Gościem Tomasza Pietrygi, prowadzącego program #RZECZoPRAWIE był Włodzimierz Chróścik, dziekan Okręgowej Izby Prawnej w Warszawie