Piotr Sokołowski

Piotr Sokołowski: Czy Państwo kradnie?

Może się okazać, że odpowiedź na pytanie o czas do 1989 roku jest taka sama jak o okres obecny.

Piotr Sokołowski: Wolność dla wybranych

Z pozoru wszystko wygląda pięknie, oburzenie Roberta Gwiazdowskiego wydaje się słuszne, jednak – jak często u neoliberałów bywa – coś jest napisane drobnym drukiem. Uzupełnię więc jego felieton o perspektywę osoby, której nie starcza na życie – polemika publicysty.

Piotr Sokołowski: Jak nie wygrać z PiS

Obrona aferzystów pod sztandarem „walki o demokrację" obraca się przeciwko partii, która ucieka się do takich metod – pisze socjolog.

Polska: wczesne stadium raka

Jarosław Kaczyński troskę UE potrafi porównać do imperializmu Związku Radzieckiego. Naprawdę nie wiem, jak trzeba mieć zaciemniony umysł, żeby nie widzieć oczywistych różnic – pisze publicysta.

Afganistan: Sukces w walce z talibami

Siły rządowe wyparły talibów z większości dzielnic opanowanego przez nich wcześniej afgańskiego miasta Kunduz - podaje TVN24

Tuareg przed MTK za niszczenie zabytków

Przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze stanął w środę tuareski przywódca malijskiej grupy islamistycznej powiązanej z Al-Kaidą, oskarżony o udział w zniszczeniu w 2012 r. mauzoleów i meczetu w Timbuktu na północy Mali.

Bruksela: Podzielono środki na pomoc uchodźcom

W Brukseli padły dziś konkretne propozycje dotyczące środków na rozwiązanie kryzysu migracyjnego. Podjęto decyzję, że w latach 2015-2016 Komisja Europejska przeznaczy na ten cel 1,7 mld euro - informuje Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Tajfun na Tajwanie

W Tajwan uderzył tajfun Dujuan. Żywioł zabił dwie osoby, a 300 ranił.

Marszałek: Podział Mazowsza nieopłacalny

– Przed każdymi wyborami pojawiają się pomysły tworzenia nowych województw. Nie są przedstawiane przy tym żadne analizy – w tym finansowe. To po prostu gra na resentymentach - wyjaśniał w oświadczeniu marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Aktorka z „Miasteczka Twin Peaks” nie żyje

Zmarła Catherine Coulson, aktorka znana z serialu „Masteczko Twin Peaks”. Miała 71 lat. Coulson przegrała walkę z rakiem.