Piotr Podgórski

Piotr Podgórski

Radca prawny

Piotr Podgórski: Jak walką z cyberzagrożeniem wylewamy dziecko z kąpielą

Projekt ustawy o KSC rodzi bardzo poważne konsekwencje dla kilkutysięcznej rzeszy podmiotów. Ponadto może spowodować poważne zaburzenie w gospodarce krajowej, poprzez utratę konkurencyjności przez niektóre podmioty i wywołanie antagonizmów ze światowymi partnerami spoza UE i NATO.

Piotr Podgórski: Czego przedsiębiorcy i inwestorzy oczekują od samorządowców?

Będzie truizmem stwierdzenie, że przedsiębiorcy oczekują od samorządowców dialogu i poszanowania. Jest to kluczowy aspekt, który przejawia się w licznych rozmowach z biznesem, który nosi się z zamiarem dokonania inwestycji np. w danej gminie. Oczywiście jest też wiele innych oczekiwań, podnoszonych przez dane firmy, ale te najprostsze i najważniejsze zamykają się pod pojęciem dialogu i poszanowania. Nie chcę tutaj w żaden sposób generalizować, gdyż jakaś część włodarzy prowadzi wzorowy dialog z biznesem, ale niestety pozostaje wciąż wiele do zrobienia, a aktywność przedstawicieli samorządu lokalnego w kontakcie z przedsiębiorcami nie może mieć miejsca jedynie w okresie przedwyborczym.

Piotr Podgórski: Kto odpowiada za rzeczy z kieszeni odzienia oddanego do szatni

Oddanie na przechowanie odzienia wierzchniego nie oznacza, że zakład odpowiada także za rzeczy w kieszeniach.

Piotr Podgórski: Anonimowy mikrofon dziennikarza

Przedstawiciel telewizji, który przeprowadzając wywiad dopuszcza się naruszenia zasad etyki, popełnia czyn bezprawny.

Piotr Podgórski: Mity wokół samorządu gospodarczego

Warto rozpocząć dyskusję nad sensem samorządu, który nie narusza wolności wykonywania zawodu i nie ogranicza wolności działalności gospodarczej.

Piotr Podgórski: Tarcza antyinflacyjna. Ostrożnie z tą promocją

Wątpliwe, aby przedsiębiorcy wprowadzili obniżki w oparciu o rzekome korzyści, jakie przyniesie tarcza antyinflacyjna. Te benefity zostaną pochłonięte przez inne obostrzenia i daniny, którymi obciążony będzie biznes.

Piotr Podgórski: Budżet UE. Zabawa z zapałkami

Porozumienie w sprawie budżetu, to finalnie bardzo dobra wiadomość.

Piotr Podgórski o przepisach ws. CIT od spółek komandytowych: Po pierwsze nie szkodzić

Sejm przegłosował ustawę obciążającą spółki komandytowe podatkiem CIT, zupełnie ignorując apele organizacji pracodawców i przedsiębiorców o pozostawienie podatkowego status quo w tym zakresie.

Koronawirus: nowe czynne prawo wyborcze

Od kilku tygodni zewsząd napływają apele od przedsiębiorców, największych organizacji pracodawców, zrzeszeń, organizacji branżowych adresowane do najważniejszych osób w państwie.

Przedsiębiorcy w sprawie koronawirusa: nie ustawajmy w apelach do rządu

Spotykam się z licznymi, niekoniecznie przychylnymi komentarzami, jakoby nasze apele do rządu o konkretny pakiet osłonowy dla przedsiębiorców, to zdecydowanie za mało. Słyszę zarzuty, że samym nawoływaniem nic nie zdziałamy.