Piotr Podgórski

Piotr Podgórski: Tarcza antyinflacyjna. Ostrożnie z tą promocją

Wątpliwe, aby przedsiębiorcy wprowadzili obniżki w oparciu o rzekome korzyści, jakie przyniesie tarcza antyinflacyjna. Te benefity zostaną pochłonięte przez inne obostrzenia i daniny, którymi obciążony będzie biznes.

Piotr Podgórski: Budżet UE. Zabawa z zapałkami

Porozumienie w sprawie budżetu, to finalnie bardzo dobra wiadomość.

Piotr Podgórski o przepisach ws. CIT od spółek komandytowych: Po pierwsze nie szkodzić

Sejm przegłosował ustawę obciążającą spółki komandytowe podatkiem CIT, zupełnie ignorując apele organizacji pracodawców i przedsiębiorców o pozostawienie podatkowego status quo w tym zakresie.

Koronawirus: nowe czynne prawo wyborcze

Od kilku tygodni zewsząd napływają apele od przedsiębiorców, największych organizacji pracodawców, zrzeszeń, organizacji branżowych adresowane do najważniejszych osób w państwie.

Przedsiębiorcy w sprawie koronawirusa: nie ustawajmy w apelach do rządu

Spotykam się z licznymi, niekoniecznie przychylnymi komentarzami, jakoby nasze apele do rządu o konkretny pakiet osłonowy dla przedsiębiorców, to zdecydowanie za mało. Słyszę zarzuty, że samym nawoływaniem nic nie zdziałamy.

Wynagrodzenie minimalne: informacje o podwyżce muszą być wyważone

Warto, by rządzący, przedstawiając prognozy, pamiętali, jakie skutki mają one dla funkcjonowania polskich firm.

Bez przepisów antyodorowych nie ma wyroków

Z powodu braku norm fetorowych i przewidzianych prawem mierników sąd nie ma wyraźnych podstaw do wydania wyroku skazującego przedsiębiorcę zatruwającego powietrze – uważa Podgórski.

Podgórski: Członek reprezentacji sportowej zrzeka się wizerunku

Przepisy dają prawo do cedowania wizerunku sportowców, m.in. na sponsorów. Zyski finansowe ?z tego mają nadal, niestety, głównie związki sportowe – zauważa prawnik Piotr Podgórski.