fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Groźna niepogoda

AFP
Zachodnia Ukraina została zasypana śniegiem. Zatory na drogach sięgają 30 kilometrów.
Obwód lwowski nawiedziła prawdziwa klęska żywiołowa. Szczególnie trudna sytuacja jest na drogach międzynarodowych Kijów–Czop i Brody–Lwów. Na tej ostatniej powstały gigantyczne korki, bo samochody nie były w stanie przebić się przez zwały śniegu.
W okolicach największego zatoru w rejonie Brodów ludziom siedzącym w samochodach dostarczane były gorące posiłki i herbata, docierali też psycholodzy, usiłując wspomóc kierowców i pasażerów. Wczoraj po południu ukraińskie media informowały, że udało się ten korek zlikwidować.
Lwowska administracja obwodowa wezwała mieszkańców, by w miarę możliwości nie wyjeżdżali samochodami poza swoje miejscowości. Prognozy pogody nie są zachęcające, może dojść do kolejnych, dużych opadów śniegu.
Tymczasem wiceminister ds. sytuacji nadzwyczajnych Wasylij Kwaszuk poinformował, że w każdym obwodzie powstanie od kilkunastu do kilkudziesięciu specjalnych miejsc, w których można będzie się ogrzać – będą to namioty z grzejnikami, gorącymi napojami i posiłkami. W niektórych miejscach już je postawiono – w Kijowie, a także w Połtawie i Sumach.
Ale nie tylko Ukraina ma duże kłopoty z pogodą. Śnieg sypie w Rumunii i Serbii; zamknięta została ważna droga między Serbią a Węgrami ze względu na gigantyczne korki. Poprawiła się nieco sytuacja w Chorwacji, gdzie w minionych dniach było bardzo zimno. W Europie z powodu fatalnej pogody zmarło już kilkanaście osób i nic nie zapowiada, że nie będzie dalszych ofiar mrozu.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA