fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Polacy lubią latać

Bloomberg
Ponad 60 proc. Polaków deklaruje, że w ciągu ostatniego roku miało okazję lecieć samolotem. Wśród nich ponad jedna trzecia lata regularnie, kilka razy w roku, wynika z badania Instytutu Homo Homini
Najczęściej wybieramy się do jednego z krajów Europejskich (55 proc. badanych), co dziesiąty ankietowany odpowiedział, że podróżuje na lotach krajowych. Za bilety lotnicze najczęściej płacimy kartą (53 proc. odpowiedzi), zarówno w Internecie, jak i w punktach sprzedaży. Prawie połowa badanych przyznała jednak, że bilety lotnicze kupuje za gotówkę.
Samolot jest oceniany jako najbardziej komfortowy i najbezpieczniejszy środek transportu na długich trasach (powyżej 300 km). Najmniej komfortowe jest natomiast podróżowanie autobusem, tymczasem za najmniej bezpieczne do pokonywania dłuższych dystansów uznawane jest wybieranie samochodu.
Mimo tego blisko jedna czwarta badanych unika podróżowania samolotem ze strachu. Najpoważniejszą barierą przed częstszym korzystaniem z transportu lotniczego są natomiast zbyt duże koszty jakie się z tym wiążą. Co istotne, deklarację taką składają także osoby lepiej zarabiające.
Na pytanie o wymarzone miejsce na lot w Europie, w przypadku otrzymania darmowego biletu Polacy najczęściej wskazują Paryż. Stolicę Francji wskazało 27 proc. respondentów. Wysoko znalazł się także Madryt (18 proc. wskazań) oraz Rzym (17 proc.). Najmniej chętnie badani polecieliby do Stambułu.
Badanie na zlecenie mBanku i MultiBanku zrealizowane zostało przez Instytut Homo Homini w dniach 13 – 16 sierpnia na reprezentatywnej próbie 1100 respondentów – pełnoletnich mieszkańców Polski. Pomiar zrealizowano metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA