fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

ZUS przeprowadził wakacyjne losowanie

Amplico, Generali i PKO BP Bankowy powiększyły grono klientów o prawie 60 tys. osób
Losowanie, które odbywa się dwa razy w roku, przeprowadzone zostało już po raz 24. Biorą w nim udział osoby, które nie wybrały funduszu emerytalnego, choć miały taki obowiązek. Tym razem dotyczyło 178 964 osób. Wcześniej ZUS wysłał pismo z przypomnieniem o konieczności wyboru OFE. Trafiło ono do 287 786 osób, z których ponad 100 tys. wybrało fundusz.
Zdaniem przedstawicieli OFE liczba osób biorących udział w losowaniu będzie rosła po tym, jak została zlikwidowana akwizycja. Bez udziału akwizytorów Polacy mniej chętnie zapisują się do OFE. Od tego roku można podpisać umowę z funduszem tylko drogą korespondencyjną.
W losowaniu uczestniczyły tylko trzy OFE i była to najmniejsza do tej pory liczba. Osoby, które biorą udział w losowaniu, zostają przydzielone do tych funduszy, które osiągnęły wyższe niż średnia wyniki inwestycyjne w dwóch kolejnych zestawieniach publikowanych przez nadzór i zarządzają mniej niż 10 proc. aktywów netto wszystkich OFE.
W wyniku losowania liczba członków Amplico wzrosła o 59 656 osób, a w przypadku Generali i PKO BP Bankowy o 59 654 osób. Po losowaniu liczba klientów Generali przekroczyła milion. Jest to szósty OFE na rynku, który może się pochwalić takim wynikiem.
– Od początku roku OFE Generali rozwija się w tempie niemal czterokrotnie szybszym niż średnio nasi konkurenci, a do OFE Generali codziennie zapisuje się przeciętnie ponad 600 osób – mówi Artur Olech, prezes grupy Generali w Polsce.
Osoby, które wzięły udział w losowaniu, zostaną poinformowane o jego wynikach przez OFE, którego klientami właśnie się stały. Informację tę ubezpieczonym przekaże również ZUS. Dotychczas za pośrednictwem losowań do OFE trafiło ponad 2 mln klientów.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA