fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Opozycja żąda dymisji Cezarego Grabarczyka

W Sieci Opinii
Gdy na kolei chaos, a Cezary Grabarczyk apeluje o zaprzestanie strajku, opozycja domaga się jego dymisji
Przypomnijmy, że styczniu Sejm debatował nad wnioskiem SLD o odwołanie Grabarczyka z zajmowanego stanowiska. Po kilkugodzinnej dyskusji wniosek został odrzucony większością głosów 229-192. Po zakończonym głosowaniu posłanki PO wręczyły Grabarczykowi bukiet kwiatów.
Jak dowiedziała się „Rz" - dzisiaj w południe przedstawiciele PiS złożą w Sejmie wniosek o wotum nieufności wobec ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. Środowy termin wybrano nieprzypadkowo. Dlaczego? Przed tygodniem opinią publiczną wstrząsnęła katastrofa kolejowa w Babach, a dziś związkowcy z Polskich Kolei Państwowych rozpoczęli 24-godzinny strajk generalny. I nie wykluczają, że powtórzą go ponownie za tydzień. Wtedy jednak, jak mówią, może on potrwać znacznie dłużej.

Rzeczywiście zamierzamy dzisiaj złożyć wniosek o wotum nieufności wobec Cezarego Grabarczyka - potwierdza poseł Adam Hofman, rzecznik PiS. - Chcemy żeby Donald Tusk wziął na siebie odpowiedzialność za sytuację w branżach podległych resortowi infrastruktury. Albo niech pożegna Grabarczyka i za niego przeprosi, albo niech znowu da mu kwiaty i powie społeczeństwu, które przecież widzi, co się dzieje na kolei, że wszystko jest w porządku.
Chcielibyśmy zachęcić premiera do odwołania "spółdzielcy" Grabarczyka. Gorzej już chyba być nie może, a po takiej światłej decyzji słupki sondażowe mogą poszybować w górę. Apelujemy: Tusku, musisz!
 
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA