fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Politycy komentują sytuację w PZPN

W Sieci Opinii
Publikacja nagrań, z których może wynikać że Grzegorz Lato i sekretarz generalny PZPN - Zdzisław Kręcina dopuścili się korupcji, doprowadziła do burzy wokół Polskiego Związku Piłki Nożnej. Politycy pospieszyli z komentarzami
Prezes PiS Jarosław Kaczyński na dzisiejszej konferencji mówił:
Nie da się inaczej wyleczyć korupcji, która toczy polską piłkę nożną, niż przez powołanie zupełnie nowego PZPN, przez powołanie zupełnie nowych ludzi. Wymiar sprawiedliwości powinien działać zgodnie z normalnym rytmem, PZPN nie jest organizacją wyjętą spoza normalnych reguł.
Europoseł Wojciech Olejniczak broni PZPN:
PZPN jeszcze za czasów prezesa Listkiewicza wiele zrobił na arenie międzynarodowej dla polepszenia naszego wizerunku. Gdyby nie PZPN, nie byłoby w Polsce Euro 2012, gdyby nie PZPN nie byłoby modernizacji dróg. Znając Ministerstwo Infrastruktury, to gdyby nie ten bat w postaci Euro 2012, który wisi nad naszymi inżynierami, to my pewnie przez następnych 10 lat tych dróg byśmy nie wybudowali.
Rzecznik PiS Adam Hofman uważa, że powinno się zmienić strukturę związku:
PZPN to przedsiębiorstwo korupcyjne, które psuje się i od góry, i od dołu – w związku z tym trzeba zmienić jego strukturę, tak żeby każdy, kto ma do czynienia z futbolem, mógł być członkiem związku. Członkowie PZPN powinni wówczas w wyborach wybrać menedżera, a nie działacza w pejoratywnym tego słowa znaczeniu.
Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota zapowiedział wniosek o delegalizację skompromitowanego PZPN:
Ruch Palikota złoży w Sejmie wniosek o powołanie nadzwyczajnej sejmowej komisji do spraw delegalizacji PZPN. Ale proszę pamiętać, że już chyba półtora roku temu Janusz Palikot, przynosząc do studia świński ryj wskazywał na to, że ten związek szkodzi polskiej piłce i nic się od tamtej pory nie zmieniło.
Ireneusz Raś z PO nie zgadza się z wnioskiem Ruchu Palikota:
Najbliższe posiedzenie komisji zostanie w całości poświęcone PZPN. Zaproszę na nie pana prezesa Latę, ale także wszystkich szefów okręgowych związków piłki nożnej. Chcę, żeby wspólnie odpowiedzieli na pytanie, co z tym fantem zrobić i jaki mają pomysł na poprawę atmosfery wokół polskiej piłki. (...) Rozumiem, że każdego oburza to, co dzieje się w PZPN, ale potrzebne są rozsądne działania. Wniosek Ruchu Palikota to jakieś kuriozum.
Minister sportu Joanna Mucha nie komentowała sprawy – napisała za to list do szefa UEFA - Michela Platiniego z prośbą, aby federacja przyjrzała się sytuacji w PZPN.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA