fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

Z ABW do KGHM

Paweł Białek
Fotorzepa, Danuta Matloch
Płk Paweł Białek, który na początku kwietnia odszedł ze stanowiska wiceszefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego został członkiem rady nadzorczej z ramienia ministra Skarbu Państwa w KGHM Polska Miedź - ustaliła "Rz"
Dariusz Wyborski, rzecznik KGHM: - Przedstawiciel Skarbu Państwa, który rekomendował na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy pana Białka nie podawał informacji o tej osobie. Życiorys trzech nowych członków, w tym pana Białka mamy otrzymać w najbliższym czasie - tłumaczy Wyborski. Walne odwołało z rady nadzorczej przewodniczącego i zastępcę - Jacka Kucińskiego oraz Mariusza Kolwasa, który do rady dołączył w styczniu.
Nieoficjalnie mówi się, że zadaniem nowej rady ma być wymiana obecnego zarządu.
KGHM znajduje się na liście spółek o kluczowym znaczeniu dla Skarbu Państwa.
Minister skarbu w styczniu wydał rekomendację co do wyboru zarządu i rad nadzorczych w tych spółkach.
"Do organu Spółki będą powoływane osoby, które oprócz wiedzy, doświadczenia i umiejętności cieszą się nieposzlakowaną opinią oraz dają gwarancję bezstronności; posiadają poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „tajne" albo wyrażą zgodę na poddanie się postępowaniu mającemu na celu jego wydanie; korzystają z pełni praw publicznych".
Z informacji "Rz" wynika, że Białek jest także doradcą ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA