fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Muzyka z musicalu Nine - kolekcja „Rzeczpospolitej”

Informacje na temat kolekcji i oferta subskrypcji: www.rp.pl/e-sklep lub 801 15 15 15
Rzeczpospolita
KONKURS: Wygraj "Nine" - dziewiąty tom kolekcji Rzeczpospolitej, prezentującej najlepsze soundtracki wszech czasów już sprzedaży
Proszę sobie wyobrazić dwóch panikarzy i nieudaczników (rzekomych!) – i mamy gotowy przepis na sukces musicalu „Nine".
Komponenty są następujące: „Podpisuję kontrakt, biorę dużą zaliczkę i dlatego muszę wpaść na jakiś pomysł. To jest prawda o moim procesie twórczym!" – powiedział wielki Fellini o tym, jak z przerażającego go braku pomysłu powstało jedno z najsłynniejszych jego arcydzieł: „Osiem i pół".
„To o mnie" – wykrzyknął Maury Yeston, kiedy zobaczył film Włocha. Opowieść o artyście zmagającym się z niemocą twórczą stała się jego obsesją. Tak powstał w 1982 r. musical zainspirowany postacią reżysera i relacjami z 24 kobietami jego życia. Musical przeniósł na ekran Rob Marschall, autor sukcesu „Chicago".
Najważniejszym jego posunięciem było ograniczenie liczby towarzyszek życia Guido – alter ego Felliniego – do szczęśliwej siódemki, by talenty zgromadzonych na planie i śpiewających na płycie gwiazd miały szansę rozbłysnąć w pełni.
Z seksapilem rozkapryszonego kociaka „A Call from the Vatican" wykonała Penelope Cruz. Judi Dench zinterpretowała „Folies Bergere" drapieżnie w stylu „Kabaretu" i muzyki Kurta Weila.
Największą radością Yestona była jednak okazja napisania trzech nowych piosenek. Pełną czułości kołysankę „Guarda La Luna" stworzył dla Sophii Loren, która zagrała matkę Guido. Marion Cotillard zaśpiewała bluesa „Take It All" tak przebojowo, że autor musicalu dostał dzięki niej nominację do muzycznego Oscara.
Jeszcze większe wrażenie robi taneczne, latynoskie „Cinema Italiano" i to właśnie piosenka Kate Hudson ostatecznie promowała film.
Dla młodszych słuchaczy rarytasem jest z pewnością weilowskie „Be Italian" Fergie, która specjalnie z myślą o filmie przytyła i zagrała ponętną rzymską kurtyzanę. Cygańsko-żydowski finał tego songu zapiera dech. A wokalistka Black Eyed Peas wykonała również „Quando Quando Quando" w elektronicznej aranżacji will.i.am. U Felliniego na planie nie takie cuda się zdarzały!
 Kultowa Muzyka Filmowa „Nine"
„Rzeczpospolita"/Planeta DeAgostini SA, CD, 2011
"Kultowa Muzyka Filmowa" to unikatowa kolekcja 20 albumów z muzyką filmową w oryginalnym wykonaniu. Po raz pierwszy w jednej serii znalazły się hity z takich filmów, jak "The Lisbon Story", "Bagdad Café" czy "Dziewczyna z perłą".
Piękne melodie, wybitni kompozytorzy, wzruszające chwile, genialni artyści - każda płyta to niezapomniana podróż w świat kina, wspomnień i najlepszych kompozycji filmowych. Dodatkowym atutem kolekcji są dołączone do płyt książki, pełne ciekawostek o filmach, mało znanych faktów o towarzyszącej im muzyce, kompozycjach i artystach. To prawdziwa gratka dla miłośników X muzy i muzyki filmowej!
Więcej informacji - sklep.rp.pl
KONKURS:
Dla naszych czytelników mamy 3 zestawy:
Wygrają 3 pierwsze zgłoszenia na adres kultura@rp.pl z linkiem do zamieszczonej w Serwisie Kulturalnym rp.pl recenzji filmu, który pojawił się w polskich kinach w miniony weekend. W tytule mejla proszę wpisać "Nine".
Start konkursu: czwartek, 14 lipca, godz. 16.00.
Znamy już zwycięzców, poinformujemy ich drogą elektroniczną.  Dziękujemy za udział w konkursie :)

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA