fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

Arłukowicz zatrudnił działacza od Palikota

Bartosz Arłukowicz
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Konrad Korbiński został współpracownikiem ministra Bartosza Arłukowicza. Wcześniej był dyrektorem biura Stowarzyszenia Ruch Poparcia Palikota
„Po sk... się Arłukowicza przyszedł czas na Kluzik i Poncyljusza" – tak Janusz Palikot komentował w blogu przejście posła lewicy Bartosza Arłukowicza do rządu i Klubu PO. Arłukowicz jest pełnomocnikiem premiera do przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.
Jego doradcą został 25-letni Konrad Korbiński. Wcześniej pracował na umowę o dzieło w Przedstawicielstwie Targów Hanowerskich, SLD, a ostatnio w Stowarzyszeniu Ruch Poparcia Palikota. Był tam dyrektorem biura krajowego. Odpowiadał za finanse, akcje w regionach oraz składki – podaje stowarzyszenie na stronie internetowej.
– Pan Korbiński jest młodym prawnikiem, doradza mi w sprawach organizacyjno-prawnych – mówi „Rz" Arłukowicz i podkreśla, że zna swojego doradcę od dwóch lat. Zapytany, czy nie przeszkadza mu, że Korbiński był w stowarzyszeniu Palikota, jest zdziwiony i podczas rozmowy z „Rz" pyta o to swojego asystenta. – Był tylko pracownikiem, i to krótko – odpowiada po chwili konsultacji.
– Konrad Korbiński angażuje się w nasze prace nawet po odejściu ze stanowiska – zapewnia „Rz" Joanna Jagielska ze stowarzyszenia. Co innego twierdzi Korbiński: – Nie angażowałem się w prace stowarzyszenia po odejściu z biura. I do samego stowarzyszenia nie należałem.
Przeciętna pensja doradcy sekretarza stanu w Kancelarii Premiera to ok. 4 tys. zł brutto  – wynika z nieoficjalnych informacji. Minister ma jeszcze asystenta politycznego Marka Stanisława Sobieckiego, z którym współpracował w Sejmie, zanim dostał stanowisko w rządzie.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA