fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Dzieci myśliwi. Michigan pozwala polować małym dzieciom

ROL
Dzieci poniżej 10. roku życia mogą polować, jeśli są "pod opieką dorosłych". Takie prawo będzie obowiązywało w amerykańskim stanie Michigan
Przepisy, przyjęte przez stanową Izbę Reprezentantów stosunkiem głosów 85 do 23, czekają jeszcze na akceptację Senatu.
Dotychczas "licencję na zabijanie" zwierząt mógł otrzymać w Michigan dziesięciolatek. Dwa lata więcej trzeba mieć, by móc zapolować na większą zwierzynę, na przykład na jelenie. Teraz  ograniczenia mają zostać zniesione.
"Nie jest sekretem, że myśliwi stają się gatunkiem zagrożonym wyginięciem. Ich liczba w USA spadła z 19,1 mln w 1975 roku do 12,5 mln w 2006 roku" - ironizuje organizacja PETA na swojej stronie internetowej. "Ale uzbrojenie małych dzieci może być niezwykle niebezpieczne"  - czytamy dalej.
Według statystyk, nieletni myśliwi dwukrotnie częściej niż dorośli powodują wypadki na polowaniach. W stanie Georgia w sezonie łowieckim 2007–2008, w czterech na każde pięć wypadków śmiertelnych na polowaniach uczestniczyli młodociani strzelcy. Był wśród nich ośmiolatek.
Wszyscy sprawcy masowych strzelanin w amerykańskich szkołach najpierw "ćwiczyli" na zwierzętach, a wielu miało uprawnienia łowieckie.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA