fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Aplikacje/egzaminy

Egzamin dla aplikantów nie zostanie powtórzony

Fotorzepa, Pio Piotr Guzik
Dodatkowe kolokwium poprawkowe z prawa konstytucyjnego dla warszawskich aplikantów radcowskich I roku nie zostanie unieważnione
Taką ostateczną decyzję podjęły władze Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. - Pytania były sformułowane w sposób prawidłowy zarówno z punktu widzenia metodologicznego, jak i merytorycznego oraz obejmowały zagadnienia, które były przedmiotem zajęć na aplikacji -poinformował Michał Stępniewski, dziekan rady OIRP w Warszawie.
Decyzja ta oznacza, że osoby, które nie zaliczyły kolokwium z prawa konstytucyjnego, będą musiały powtarzać pierwszy rok aplikacji.
 
 
Po naszych publikacjach ("Aplikanci radcowscy nie zdali poprawki", "Rz" z 19 20 lutego) z wnioskiem o unieważnienie kolokwium poprawkowego z prawa konstytucyjnego wystąpiła do warszawskiej OIRP Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Zaniepokojenie fundacji wzbudził fakt, że testu nie zaliczył żaden aplikant (zdawało 57 osób) Zobacz pytania z testu: Test, którego nikt nie zdał. Zdaniem HFPC rodzi to obawę, że egzamin mógł służyć eliminacji aplikantów ze szkolenia.
- Stawianie takich tez nie znajduje żadnego uzasadnienia. Egzamin służył weryfikacji wiedzy i wszyscy aplikanci zostali należycie przygotowani do przeprowadzonego kolokwium - stwierdził Michał Stępniewski. Podkreślił też, że spośród 57 osób, które przystąpiły do egzaminu, aż 53 tego samego dnia zdawały przynajmniej jeszcze jedno dodatkowe kolokwium poprawkowe z innego przedmiotu.
Przypomnijmy, że łącznie ze wszystkich przedmiotów prawie 80 proc. aplikantów radcowskich I roku z Warszawy nie zaliczyło poprawkowego egzaminu.
 
 
 
Czytaj także:
więcej w naszym serwisie:
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA