fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mundurowi

Prostszy nabór do sił rezerwowych

Fotorzepa, Darek Golik DG Darek Golik
Kontrakt z rezerwistą wojsko podpisze bez zbędnych załączników
MON przygotował projekt zmiany regulacji określających zasady zawierania kontraktów na wykonywanie obowiązków w Narodowych Siłach Rezerwowych. Planuje się, że w 2011 r. NSR liczyć będą 20 tys. rezerwistów-ochotników. Na razie nabór idzie powoli i by go uprościć, konieczne są zmiany przepisów.
Przewiduje się aktualizację i uproszczenie postępowania organów wojskowych podczas zawierania kontraktów z żołnierzami rezerwy na wykonywanie przez nich obowiązków w Narodowych Siłach Rezerwowych.
W celu uproszczenia procedury ich zawierania i ograniczenia barier administracyjnych dla żołnierzy rezerwy proponuje się zniesienie wymogu składania przez nich niektórych dokumentów. Nie będą musieli dołączać do składanego wniosku o zawarcie kontraktu następujących dokumentów: życiorysu, odpisu skróconego aktu urodzenia, posiadanych świadectw pracy, aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego, zaświadczenia pracodawcy o zatrudnieniu.
Informacje zawarte w tych dokumentach znajdują się w ewidencji wojskowej żołnierza rezerwy lub są możliwe do weryfikacji i ustalenia przez wojskowego komendanta uzupełnień w prowadzonym postępowaniu. Ponadto żołnierz rezerwy nadal będzie miał prawną możliwość dołączania do wniosku o zawarcie kontraktu innych dokumentów mających wpływ na nadanie przydziału kryzysowego.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA