fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Młodzi aktorzy w scenicznym spocie

Czeka nas kolejne święto sceny. Pasję, z jaką pracują młodzi wykonawcy, widać w każdym spektaklu – zapewnia Katarzyna Tumiłowicz-Piotrowska, która z przeglądem jest związana od początku. A SPOTkania odbędą się już 11. raz.
Wystąpi 13 zespołów z różnych stron Polski. Oprócz Warszawy będą to Bydgoszcz, Lublin i Rzeszów. Wśród stołecznych grup nie pierwszy raz do Zacisza zawita m.in. Teatr Tańca Test z DK Dorożkarnia i Teatr Beznazwy z DK „Włochy”. Z Bydgoszczy przyjedzie Studio Teatralne Siódemka.
– Występy są różnorodne, a młodzi aktorzy spontaniczni. Często tworzą coś własnego. Mogą nas zaskoczyć – mówi organizatorka, zachęcając do poświęcenia nieco więcej czasu na spotkanie z młodym teatrem.
Spektakle trwają od 25 minut do godziny. W czasie zmiany dekoracji widzowie mieszają się z członkami zespołów. W kuluarach, którymi w Zaciszu są hol i kawiarnia, trwają gorące rozmowy.
Oprócz pełnej pasji atmosfery atutem SPOTkań jest też miejsce przeglądu. Dom Kultury przy ul. Blokowej ma profesjonalną salę teatralną – z kulisami i pełnym oświetleniem. Koresponduje z nią tytuł prezentacji. Spot to w scenicznym żargonie punktowe światło oświetlające aktora. W Zaciszu z taką prezentacją nie ma problemów.
SPOTkania mają charakter konkursu. Tegoroczne prezentacje ocenią krytyk teatralny Hanna Baltyn, aktorka i reżyser teatru Baj Aneta Płuszka oraz aktor Rampy– Piotr Furman.
Dodatkową atrakcją będzie wystawa „Szekspir w plakacie” prezentująca 40 prac z kolekcji Sylwestra Marzocha. Wernisaż zaplanowano na sobotę, na godz. 18.
[i]SPOTkania Teatrów Młodych, DK Zacisze, Warszawa, ul. Blokowa 1, wstęp wolny, sobota (27.02), godz. 11.55 – 17.45, niedziela (28.02) godz. 10.05 – 19[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA