fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sprawa Olewnika

Zabójca Olewnika nie został otruty

Paweł Majewski
Śledczy z Ostrołęki mają już wyniki badań toksykologicznych, z których wynika, że porywacz i zabójca Krzysztofa Olewnika - Robert Pazik nie został ani otruty, ani nie był pod wpływem leków czy narkotyków.
- Z opinii biegłych wynika, że Robert P. w momencie śmierci nie był pod wpływem ani środków psychotropowych, ani substancji odurzających, ani też środków toksycznych -powiedział tvp.info prok. Andrzej Rycharski, rzecznik ostrołęckiej prokuratury okręgowej.
Wcześniej biegli stwierdzili, że śmierć Roberta Pazika nastąpiła w wyniku powieszenia, w czym także nie miały udziału osoby trzecie. Nadal badano jednak czy wcześniej nie podano mu trucizny lub leków psychotropowych.
Prokuratorzy nadal czekają także na opinię toksykologiczną drugiego z zabójców Olewnika - Sławomira Kościuka, który także powiesił się w płockim areszcie w 2008 r.
Robert Pazik powiesił się w celi płockiego więzienia 19 stycznia br. Śmierć Pazika doprowadziła m.in. do dymisji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego, a także szefa więziennictwa.
Źródło: tvp.info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA