fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Po godzinach w poniedziałek

Fotorzepa, Grzegorz Hawałej GH Grzegorz Hawałej
[srodtytul]Dwadzieścia razy o miłości w różnych odcieniach[/srodtytul]
W teatrze Polonia trwa Tydzień Muzyczny. W jego ramach usłyszeliśmy już Piotra Machalicę i Mariusza Lubomskiego, dziś czas na Katarzynę Groniec. Aktorka zaprezentuje „Listy Julii”, których premiera miała miejsce podczas 30. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Na spektakl składają się utwory z polskimi tłumaczeniami piosenek Elvisa Costella, które powstały w oparciu o jego płytę „The Juliet Letters” z 1993 r.
Brytyjczyk nagrał ją zainspirowany tym, co codziennie można oglądać w Weronie pod domem Julii przy Via Cappello 21. Zakochani – szczęśliwie lub ze złamanym sercem – z całego świata pielgrzymują w to miejsce, by w szparach między cegłami zostawić karteczkę ze swoim wyznaniem lub prośbą. Costello skomponował 20 piosenek napisanych z punktu widzenia m.in. żołnierza, samobójcy, kobiety, dziecka. Katarzynie Groniec będzie na scenie towarzyszył siedmioosobowy zespół (saksofon, tuba, puzon, waltornia, fortepian, gitara basowa, perkusja).
[i]kzk
Teatr Polonia, ul. Marszałkowska 56,
tel. 022 622 21 32, godz. 20. [/i]
[srodtytul]Muzyka[/srodtytul]
[b]PARISTETRIS [/b]
[i]TR Warszawa[/i]
Dziś w TR Warszawa usłyszymy projekt Paristetris – intrygująco zapowiadającą się wypadkową talentów największych oryginałów na warszawskiej scenie niezależnej. Klawiszowiec Marcin Masecki (na zdjęciu) wraz ze śpiewającą żoną Candelarią Saenz Valiente, perkusista Macio Moretti, gitarzysta Bartek Magneto czy stojący za gramofonami DJ Lenar to towarzystwo, które grało w różnych konfiguracjach wszędzie tam, gdzie dało się poimprowizować i poszaleć. W tym gronie są artyści, którzy pracowali na sławę przedsięwzięć takich jak Mitch & Mitch czy Starzy Singers bądź wyrabiali renomę niesztampowemu wydawnictwu Lado ABC. Oczekiwać należy zatem nieoczekiwanego, choć miłośnicy flirtu jazzu z alternatywą powinni być szczególnie usatysfakcjonowani.
[i]Ul. Marszałkowska 8, tel. 022 480 80 08, [/i]
[i]godz. 20, bilety 35 zł.[/i]
[i]flint[/i]
[srodtytul]Teatr[/srodtytul]
[b]NAR.KOT.YKI.[/b]
[i]TEATR OCHOTY[/i]
Koło Naukowe Teatr i Polityka przygotowało premierę na gościnnej scenie Teatru Ochoty. Studenci UW pod kierunkiem Daniela Przastka proponują osobistą adaptację powieści Witkacego, łącząc ją z fragmentami z dramatów Iwana Wyrypajewa. To historia o niewinnej zabawie – rodzaju eksperymentu ze środkami odurzającymi, który jednak kończy się dla bohatera tragicznie.
[i]Ul. Reja 9,
tel. 022 825 85 44, godz. 20.[/i]
[b]TOKSYCZNA RODZINA ANTYCZNA[/b]
[i]Laboratorium Dramatu [/i]
W ramach projektu „Toksyczna rodzina antyczna” usłyszymy czytanie dramatu „Król Edyp” w wykonaniu Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej, Olgierda Łukaszewicza i Jana Frycza.
[i]Ul. Olesińska 21,
tel. 0 663 741 905,
godz. 19.
ar[/i]
[srodtytul]Sztuka[/srodtytul]
[b]WESTERN EUROPE[/b]
[i]CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ[/i]
Imponująca, pięciokanałowa instalacja audiowizualna Isaaca Juliena zostanie zaprezentowana dziś w Zamku Ujazdowskim. Najnowsza praca jednego z najważniejszych brytyjskich artystów wideo opowiada o konsekwencjach migracji zarobkowych do Europy.
[i]Ul. Jazdów 2,
tel. 022 628 12 71,
wernisaż godz. 18.[/i]
[b]CZŁOWIEK I PROJEKT[/b]
GALERIA ARTINFO
Najciekawszy polski współczesny design możemy oglądać w mieszczącej się w Fabryce Trzciny galerii. Kilkanaście nowatorskich i zaskakujących formą przedmiotów codziennego użytku pokażą tu m.in. Jarosław Bełza, Maciej Karpiak oraz grupy Aze, Emandes, Puff-Buff Design czy Malafor.
[i]Ul. Otwocka 14,
tel. 022 818 94 68,
wernisaż godz. 19.
igse[/i]
[srodtytul]Dla rodziny[/srodtytul]
[b]TAJEMNICZY OGRÓD[/b]
TEATR RAMPA
Opowieść autorstwa Frances Hodgson-Burnett o przyjaźni trojga dzieci, zaadaptowana na widowisko muzyczne przez Cezarego Domagałę, rozbawi i wzruszy każdego widza.
[i]Ul. Kołowa 20,
tel. 022 679 50 51/52, godz. 11. Bez ograniczeń.[/i]
[b]WARSZTATY PLASTYCZNE[/b]
[i]SŁUŻEWIECKI DK[/i]
Pod okiem artysty Pawła Sochackiego każde dziecko znajdzie odpowiednią dla siebie technikę plastyczną. W programie: malowanie pastelami i farbami wodnymi oraz lepienie z plasteliny.
[i]Ul. Bacha 15, tel. 022 843 91 01, godz. 15 – 18. Od lat 4.[/i]
[b]SZACHY DLA DZIECI[/b]
[i]CENTRUM ŁOWICKA[/i]
Zdaniem prowadzącego zajęcia Rusłana Antoniewskiego, gra w szachy pozytywnie wpływa na rozwój młodego człowieka, prowadząc do wszechstronnego rozwoju osobowości dziecka.
[i]Ma rację. Ul. Łowicka 21,
tel. 022 842 02 35,
godz. 16 – 20. Od lat 5.
tr[/i]
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA