fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

„Adoptował” dzieci, które usunęła żona

Amerykanka z Kalifornii przed laty usunęła dwie ciąże. Jej obecny mąż symbolicznie „adoptował” dzieci i dał im swoje nazwisko. To pierwszy taki przypadek na świecie
Dokumenty „adopcyjne” zostały podpisane na żywo podczas audycji w lokalnym radiu. Tym samym Stan Musil stał się ojczymem Alici Anny i Vincenta Matthew, którzy nigdy się nie urodzili i dopiero teraz otrzymali imiona.
Ich matka, dziś 45-letnia Lisa Musil, pierwszą ciążę usunęła 26 lat temu. – To gest, który pokazuje, że nienarodzone dzieci były istotami żywymi, tylko nie dano im szansy, by mogły przyjść na świat. Mam nadzieję, że ta historia wzmocni dyskusję o aborcji – mówi „Rz” Russell Amerling z organizacji Choose Life.
[wyimek]Prawnie taka adopcja jest niemożliwa: dzieci nie mają aktu urodzenia[/wyimek]
Gdy Lisa pierwszy raz zaszła w ciążę ze swoim ówczesnym chłopakiem, miała 19 lat. – Miałam przed sobą całe życie – mówiła lokalnym mediom. Na zabieg zdecydowała się w trzecim miesiącu ciąży. Jak mówi, wydawało jej się, że od tej chwili wszystko się ułoży, ale tak się nie stało.
– Czułam potworny ból w sercu. Moje życie wymknęło się spod kontroli – wspominała dziennikarzom. Zaczęła brać narkotyki, popadła w alkoholizm. Za jazdę po pijanemu groziło jej więzienie. Wtedy zaszła w kolejną ciążę, którą – również w trzecim miesiącu – usunęła. Niedługo potem brat zabrał ją do kaplicy w Costa Mesa i tam Lisa poczuła, że chce poświęcić życie Chrystusowi. – Zrozumiałam, jak Bóg bardzo mnie kocha i wybacza mi to, co zrobiłam. Pozwolił mi pomagać innym kobietom w podobnej sytuacji – powiedziała.
Lisa zaangażowała się nie tylko w pomoc kobietom, ale też w budowę monumentu z nazwiskami nienarodzonych dzieci. Gdy zastanawiała się, jakie nazwiska umieścić obok swoich, z pomocą przyszedł mąż, oferując „adopcję”. – Twoje dzieci są częścią ciebie, dlatego też są częścią mnie – powiedział żonie Stan Musil.
Prawnie taka adopcja jest niemożliwa, bo dzieci nie mają aktu urodzenia. Ale z pomocą przyszedł prawnik z Kalifornii, który wymyślił adopcję symboliczną.
– Być może to odruch wynikający z dobrych intencji. Być może próba zadośćuczynienia za zło aborcji i apel do ludzkich sumień. Ale forma jest zaskakująca i budzi zdziwienie. Przez niektórych może zostać uznana za oszołomską i obawiam się, że raczej nie przekona zwolenników aborcji – mówi „Rz” ks. prof. Paweł Bortkiewcz, moralista z Uniwersytetu Mickiewicza w Poznaniu.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA