fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Po godzinach w poniedziałek

materiały prasowe
[srodtytul]Jazzowe życie flamingów, czyli kolejny soundtrack[/srodtytul]
Dzisiejszy wieczór w Palladium należeć będzie do Brytyjczyków z Cinematic Orchestra. Zespół trudno byłoby określić jako gwiazdę, jednak w kręgach entuzjastów łagodnych odcieni muzyki alternatywnej cieszy się opinią grupy kultowej.
Dla jednych są mistrzami subtelnego nu jazzu, umiejętnie splatającymi jazzową klasykę z nowoczesną elektroniką. Inni wolą postrzegać ich jako nudnych partaczy, którzy oryginalny jazzowy żywioł sprowadzają do postaci ilustracyjnych, lekko przyswajalnych utworków. Ktokolwiek ma rację, nie ulega wątpliwości, że Cinematic Orchestra wzbudzają emocje.
Grupa istnieje od dekady, jednak popularność zyskała dopiero w 2003 roku, dzięki soundtrackowi do radzieckiego filmu „Człowiek z kamerą” (1929 r.). W Warszawie zagrają również materiał z soundtracku. „Les Ailes Pourpres” – ich najnowsze dzieło – to muzyka przygotowana dla wytwórni Disneya i wykorzystana w epickim dokumencie o życiu... flamingów.
—wl
Ul. Złota 9, tel. 022 822 87 02, godz. 20,
bilety 120 – 200 zł.
[srodtytul]Muzyka[/srodtytul]
[b]Alosza Awdiejew[/b]
teatr Roma
Popularny satyryk pochodzi ze Stawropola na Kaukazie. W szkole muzycznej zdobył tytuł chórmistrza, ale jego przeznaczeniem były występy solowe. Zanim do nich doszło, studiował anglistykę na Uniwersytecie Moskiewskim. W latach 70. został stypendystą Uniwersytetu Jagiellońskiego. W Krakowie się ożenił i podjął pracę naukową (jest dziś kierownikiem Zakładu Języka Rosyjskiego w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej UJ). Specjalista od gramatyki, teorii przekładu i semantyki humoru trafił szybko do Piwnicy pod Baranami, co otworzyło mu szansę drugiej kariery – artystycznej. Występuje w filmach, pisuje scenariusze, przede wszystkim jednak występuje z recitalami. Śpiewa romanse rosyjskie i cygańskie, piosenki z Odessy, pieśni Aleksandra Wertyńskiego i Włodzimierza Wysockiego, a także pełne humoru utwory własne.
Ul. Nowogrodzka 49,
tel. 022 628 03 60,
628 89 85, godz. 19.30,
bilety 40, 60, 80 zł.
—ac
[srodtytul]Teatr[/srodtytul]
[b]INTELLECTUS EST LUMEN [/b]
LAB. DRAMATU
Tym razem w Laboratorium Dramatu wykład: „Hiszpański Teatr Złotego Wieku – aspekty społeczne i ekonomiczne” wygłosi iberysta, tłumacz hiszpańskich dramatów Leszek Biały.
Ul. Olesińska 21,
tel. 0 663 741 903, godz. 19.
[b]PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO[/b]
COLLEGIUM NOBILIUM
Piosenki Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego w przedstawieniu studentów IV roku Akademii Teatralnej. Swoim dyplomem przygotowanym pod kierunkiem Waldemara Śmigasiewicza studenci uczcili 50. rocznicę pojawienia się Kabaretu Starszych Panów w polskiej telewizji. Surrealistyczny humor i liryzm tekstów Przybory oraz doskonale dobrane do nich kompozycje Wasowskiego pozwolą widzom po raz kolejny zanurzyć się w tym trochę lepszym świecie.
Ul. Miodowa 22/24,
tel. 022 635 99 39, godz. 19.
—ar
[srodtytul]Sztuka[/srodtytul]
[b]Inwazja dźwięku[/b]
Zachęta
Otwierająca się dziś w ramach XIII Wielkanocnego Festiwalu Beethovenowskiego ekspozycja to próba prześledzenia i odczytania złożonych relacji estetycznych miedzy sztukami wizualnymi a muzyką. Zobaczymy, jak w ramach tematycznych sekwencji – Nowa Opera, Droga, Natura, Techno, Pop, Cisza, Performance Muzyczny, Jazz i Muzyka Tradycyjna – działa 40 tworzących na styku sztuk artystów. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace m.in. takich twórców jak: Artur Żmijewski, Jacek Malczewski, Wilhelm Sasnal, Katarzyna Kozyra, Mirosław Bałka, Paweł Mykietyn, Ólafur Ólafsson, Marina Abramovic, Graham Gussin, Krzysztof Knittel, Peter Kogler, Denis Savara, Jacek Sempoliński i Tomasz Tatarczyk.
Pl. Małachowskiego 3,
tel. 022 827 58 54, wernisaż godz. 19.
—igse
[srodtytul]Dla rodziny[/srodtytul]
[b]Śmietnik [/b]
Teatr Capitol
Los przedmiotów, które po latach przyjaźni z ludźmi trafiły na śmietnik, i ich determinacja, by na powrót stać się kochanymi i potrzebnymi zarówno rozbawią, jak i wzruszą publiczność.
Ul. Marszałkowska 115,
tel. 022 620 21 42,
godz. 9.30. Od lat 8.
[b]Klubik Małego Odkrywcy[/b]
PCDIR
Podczas bezpłatnych zajęć dzieci mają okazję spotkać swych rówieśników i wspólnie z nimi bawić się, śpiewać i tańczyć. Wszystko pod okiem rodziców oraz koordynującego zabawę trenera.
Ul. Walecznych 59,
tel. 022 616 02 68, godz. 10.30 i 12.
Od lat 1,5 do 3.
[b]Delfiny i wieloryby[/b]
3D Orange IMAX
Film ukazujący życie i zwyczaje ssaków wodnych. Na oczach widza zwierzęta bawią się, komunikują, rozmnażają, migrują i walczą o przetrwanie. Historia pozwala zrozumieć potrzebę ich ochrony.
Ul. Powsińska 31,
tel. 022 550 33 33,
godz. 12.30, 19.30. Bez ograniczeń.
—tr
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA