fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Stękanie na ekranie albo chlapnięcie

– My jesteśmy w studio nie po to, żeby stękać, tylko żeby mówić konkrety – jak zwykle jasno i szczerze nazwał rzeczy po imieniu Tadeusz Cymański we wtorek w TVN 24.
– Pan może niech nie stęka, niech pan posłucha – ripostowała Izabela Jaruga-Nowacka, a biedny poseł Prawa i Sprawiedliwości jeszcze pięciokrotnie przepraszał posłankę SLD: – Ja nie jestem człowiekiem salonu, też mi się zdarza chlapnąć. Moje słowo o stękaniu tak dotknęło panią poseł, że jeszcze raz przepraszam.
W Polsce politycy mają naprawdę za co przepraszać swoich wyborców, ale żeby za stękanie? Myśliwi tak właśnie nazywają godowe westchnienia łosi i jeleni. Ale wracajmy do polityki, bo tu stękania znacznie więcej niż w lesie.
– Co do debaty politycznej, to jej poziom w Polsce jest bardzo niski – narzekał Stefan Niesiołowski. – Politycy właściwie w dużym stopniu unikają wysiłku intelektualnego. Idą na łatwiznę. Trudno nie zgodzić się z panem wicemarszałkiem, zwłaszcza mając w pamięci jego szalony wkład własny w poziom polskiej dysputy. W tym względzie dokonania Platformy Obywatelskiej docenia nawet Jarosław Kaczyński: – My mamy ze strony Platformy Obywatelskiej od dwóch, trzech lat do czynienia z wodospadem różnego rodzaju grubiańskich wypowiedzi. I to powinno być zatrzymane.
Jeżeli za zatrzymanie wodospadu uznać uspokojenie Janusza Palikota, to jest to przedsięwzięcie z góry skazane na klęskę. "Wodospad grubiańskich wypowiedzi" to jeden z bardziej poetyckich i eleganckich zarzutów opozycji wobec partii rządzącej. Widać nowy trend w PiS, w który jakże pięknie wpisuje się wypowiedź Zbigniewa Girzyńskiego: – Pan premier Tusk wyszedł na scenę i pręży muskuły przed tym ciężarem, który chciałby udźwignąć. Natomiast nie widać nawet, żeby się do tego zabierał.
To co? Opozycja zarzuca prezesowi Rady Ministrów, że nawet nie stęknął?
Skomentuj na blog.rp.pl/lutomski
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA