fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Ile trzeba wydać na trzy pokoje

Osiedle Stacja Kazimierz
Materiały Inwestora
W Gdańsku trzy nowe pokoje można mieć za 200 tys. zł. W Warszawie potrzeba co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych więcej na lokum poza centrum.

Tak wynika z danych portalu Dompress.pl, którego analitycy prześledzili ofertę firm deweloperskich w poszukiwaniu małych mieszkań trzypokojowych. Sprawdzili, jakie metraże mają najmniejsze budowane trójki, na których osiedlach są dostępne i ile kosztują.

Wojciech Stisz z Barc Warszawa:

- W warszawskim osiedlu Tarasy Dionizosa, położonym przy ul. Winorośli, mamy w sprzedaży mieszkania trzypokojowe o metrażach od 55 do 59 mkw.

Najtańsza trójka kosztuje 309 tys. zł. Wszystkie lokale w tym projekcie można kupić z dopłatą do kredytu.

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp:

- W każdym z naszych projektów można znaleźć kompaktowe mieszkanie trzypokojowe. Ich powierzchnia waha się od 50 do 60 mkw. Ceny różnią się w zależności od miasta i lokalizacji, a zaczynają się od 3900 zł a mkw.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska: - Tzw. kompaktowe mieszkania trzypokojowe to w przypadku każdej naszej inwestycji ważna część oferty. Stawiamy przede wszystkim na funkcjonalność lokali o najmniejszym metrażu.

Ceny uzależnione są od lokalizacji inwestycji. Na przykład w warszawskim projekcie przy ulicy Księżycowej mała trójka kosztuje w granicach 300 tys. zł. W tym projekcie oferujemy także większe mieszkania trzypokojowe, odpowiadające nowym wytycznym programu MdM, dla rodzin z minimum trójką dzieci.

Tomasz Sznajder, wiceprezes zarządu Polnord:

- Mieszkania trzypokojowe o niewielkich metrażach mamy w każdej z naszych inwestycji w Warszawie, Trójmieście, Olsztynie, Łodzi i Szczecinie. W warszawskiej inwestycji Śródmieście Wilanów trzypokojowe mieszkania o metrażu od 48 mkw. oferujemy w cenie od 354,9 tys. zł. W osiedlu Neptun w podwarszawskich Ząbkach najmniejsze trzypokojowe lokum mamy na 56 mkw. za ok. 273 tys. zł.

W osiedlu Dwa Potoki w południowym Gdańsku, lokale trzypokojowe mają powierzchnię od 48 mkw. i kosztują poniżej 200 tys. zł. Z kolei w gdańskiej dzielnicy Ujeścisko, w projekcie Dwa Tarasy, mieszkania z trzema pokojami mające 56 mkw. są do wzięcia od 284,2 tys. zł. Z kolei projekcie Tęczowy Las w Olsztynie trójki o powierzchni 49 - 52 mkw. kosztują od 209,4 tys. zł.

Magdalena Rurarz, dyrektor działu sprzedaży i marketingu Victoria Dom:

- W warszawskim Osiedlu Classic najmniejsze mieszkania trzypokojowe, jakie obecnie oferujemy, mają powierzchnię 44 mkw. Można je kupić w cenie od 260 tys. zł, od 5790 zł za mkw.

Katarzyna Żarska z firmy Marvipol:

- W warszawskiej inwestycji Central Park Ursynów najmniejsze mieszkania trzypokojowe o powierzchni 58 mkw. z balkonami są obecnie dostępne w cenie promocyjnej 6588 zł za mkw. W Rezydencji Arteco na stołecznym Żoliborzu najmniejsze dostępne obecnie mieszkanie trzypokojowe ma ok. 56 mkw.

Andrzej Przybek, dyrektor sprzedaży w Grupy Kapitałowej Euro Styl:

- Małe mieszkania trzypokojowe o metrażu do 55 mkw. oferujemy w Osiedlu Morskim, które mieści się na granicy gdyńskiej dzielnicy Pogórze i gminy Kosakowo, w pobliżu ulicy Pułkownika Dąbka. Ceny małych trójek mieszczą się w przedziale od 260 do 292 tys. zł, a ceny mkw. wynoszą od 4975 do 5655 zł.

Bogatą ofertę niewielkich mieszkań trzypokojowych mamy również w osiedlu Nowy Horyzont i Osiedlu Cytrusowym, które sąsiadują ze sobą na obrzeżach gdańskich Łostowic, Kowal i Borkowa. W inwestycji Nowy Horyzont lokal trzypokojowy można nabyć już od 219 tys. zł, tj. za 4150 zł za mkw. Większa trójka, mająca ok. 55 mkw., kosztuje 4350 zł za mkw.

W Osiedlu Cytrusowym mieszkanie trzypokojowe o powierzchni 52 - 54 mkw. oferujemy w cenie od 220 880 do 232 175 zł.

Alicja Dolińska, dyrektor działu marketingu i reklamy Dolcan:

- Trzypokojowe mieszkania kompaktowe mamy w sprzedaży inwestycji Ogrody Ochota II, która usytuowana jest w centrum Warszawy. W tym projekcie dostępne są lokale z trzema pokojami o powierzchni 50 - 55 mkw. Panujemy budowę kolejnego etapu osiedla.

Na warszawskiej Białołęce również oferujmy mieszkania trzypokojowe o niewielkim metrażu - 56 mkw., w cenie od 355 tys. zł.

W Częstochowie w Osiedlu Jordanowskim trzypokojowe, 53 metrowe mieszkanie jest dostępne za 230 tys. zł. Inwestycja będzie realizowana w trzech etapach, z których pierwszy jest już ukończony.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO-Classic:

- Popyt na tzw. mieszkania kompaktowe zaczął wzrastać 5 - 6 lat temu. Obecna, dobra sytuacja gospodarcza i niskie stopy procentowe sprawiają, że część osób poszukujących mieszkań trzypokojowych może pozwolić sobie na wygodniejsze lokale o powierzchni 70 mkw., zamiast np. 55-metrowych. Widać to po rosnącym zainteresowaniu trójkami o metrażu 70 - 80 mkw. W tej chwili mieszkania trzypokojowe poniżej 60 mkw. mamy w inwestycji Hubertus w Warszawie i Wolne Miasto w Gdańsku. Stanowią one jednak tylko ok. 12 proc. oferty. Najmniejszy lokal z trzema pokojami w II etapie projektu Wolne Miasto ma 52 mkw. i kosztuje 262 tys. zł.

Urszula Hofman, reprezentująca Grupę Inwest:

- Mieszkania trzypokojowe oferujemy już na powierzchni około 50 mkw. Przykładowo w nowo powstającym budynku na warszawskiej Pradze przy ul. Siedleckiej mieszkania trzypokojowe zaprojektowane zostały na 50 lub 54 mkw.

W gotowych w budynkach przy ul. Nizinnej (okolice Ronda Wiatraczna) oraz Zana (okolice Placu Szembeka) w Warszawie oferujemy trzy pokoje o podobnych metrażach. Istotne dla klientów jest to, że są to mieszkania z niezależnym wejściem do każdego z pokoi.

Jarosław Jankowski, prezes zarządu Grupy Waryński:

- Mieszkania trzypokojowe są najchętniej wybieranymi lokalami przez naszych klientów, dlatego oferujemy ich szeroki wybór. W warszawskim projekcie Miasto Wola metraże trójek rozpoczynają się od 55 mkw., a cena za mkw. kształtuje się od ok. 7 tys. zł. Tego typu mieszkania zniknęły już niemal z oferty pierwszego etapu inwestycji.

W drugiej fazie projektu, której sprzedaż trwa od niespełna dwóch miesięcy, dostępnych jest jeszcze ok. 30 takich mieszkań spośród 60 oferowanych.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest:

- Najmniejsze mieszkania trzypokojowe oferujemy w inwestycji Na Sokratesa w Warszawie. Metraże zaczynają się od 54 mkw. Można je kupić w cenie od ok. 379 tys. zł.

Wkrótce rozpoczniemy także sprzedaż nowego, kameralnego osiedla w warszawskiej dzielnicy Włochy, w którym znajdą się małe, trzypokojowe mieszkania w atrakcyjnych cenach.

Małgorzata Ostrowska, dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction:

- Mieszkania trzypokojowe o najmniejszych metrażach oferujemy w inwestycji Zielona Dolina na warszawskiej Białołęce. W nowym etapie osiedla, który zostanie zakończony w 2016 roku, będą to lokale o powierzchni od ok. 50 mkw. Obecnie w ofercie znajdują się takie lokale o powierzchni od 56 mkw. Białołęka jest dzielnicą pierwszego wyboru dla osób poszukujących pierwszego mieszkania. Ze względu na niskie ceny, pary planujące założenie rodziny mogą tu kupić większe mieszkanie. Z myślą o nich zaprojektowaliśmy funkcjonalne mieszkania trzypokojowe o mniejszych metrażach, w których dodatkowy pokój mogą przeznaczyć dla dziecka.

Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Atlas Estates:

Lokale trzypokojowe mamy aktualnie w ofercie dwóch osiedli w Warszawie: ConceptHouse Mokotów i Capital Art Apartments nieopodal Ronda Daszyńskiego. W ConceptHouse Mokotów nasze trójki mierzą od 70 do 74 mkw., a ich ceny wahają się w przedziale 8,6-9,4 tys. zł za mkw. Są to ceny promocyjne ceny na ostatnie gotowe lokale, które zostały obniżone o ok. 5 proc.

Dodatkowo oferujemy możliwość indywidualnych negocjacji i specjalne ceny za miejsca postojowe. Jedno z trzypokojowych mieszkań proponujemy z wykończeniem, z rabatem w wysokości 45 tys. zł i z miejscem garażowym gratis.

W Capital Art Apartments mniejsze trzy pokoje mają powierzchnię od 65 do 69 mkw., a ich ceny wynoszą 8,3-8,8 tys. zł za mkw. Najczęściej wybierają je osoby, które kupują już kolejne, większe mieszkanie.

Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service:

- Najmniejsze mieszkania trzypokojowe mamy w energooszczędnej inwestycji Borkowska B1 i B2 na krakowskich Klinach. Są to mieszkania z balkonami o powierzchni od 59 do 64 mkw., a ich ceny zaczynają się od 340 860 zł.

Małe trójki, o metrażu od 55 do 70 mkw., można nabyć również w energooszczędnej inwestycji Halszki 28A na krakowskim Kurdwanowie w cenach od 305 zł do 357 tys. zł.

Zakup mieszkania w obu energooszczędnych inwestycjach gwarantuje nabywcom dopłatę w wysokości 11 tys. zł w ramach programu NFOŚiGW. Wybrane mieszkania kwalifikują się również do programu Mieszkanie dla młodych.

Monika Kudełko z Activ Investment:

- Mieszkania trzypokojowe oferujemy we wszystkich realizowanych inwestycjach: 4 Wieże w Katowicach, Skarbowców II we Wrocławiu oraz w projektach Banacha i Okulickiego IX w Krakowie.

Najmniejsze mieszkania trzypokojowe, od 42 mkw., mamy we wrocławskiej inwestycji Skarbowców II. Można je nabyć w cenie 240 084 zł.

W Krakowie w inwestycji Banacha małe trójki, o powierzchni 46 mkw., są dostępne w cenie 246 768 zł. Obecnie trwa promocja. Pierwszych 30 mieszkań, które zostaną kupione w tej inwestycji, oferujemy w obniżonej cenie.

W inwestycji Okulickiego IX także w Krakowie zostały ostatnie 3 mieszkania trzypokojowe, z czego najmniejsze o pow. 59 mkw.

W katowickiej inwestycji 4 Wieże mamy w sprzedaży trzy pokoje o metrażu od 64 mkw., a ich ceny kształtują się w przedziale 305 zł - 311 tys. zł.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA