fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Lokale z drugiej ręki nie tanieją

Fotorzepa/ Dariusz Golik
Średnie ceny ofertowe używanych mieszkań w Warszawie wzrosływ ciągu roku o 1 proc. Dziś wynoszą 8435 zł za mkw. – podaje Morizon.pl.

- W ostatnim miesiącu stawki za lokale używane pozostały praktycznie na tym samym poziomie, w niektórych dzielnicach zmieniały się najwyżej o 1 proc.

- Jednoprocentowe przeceny miały miejsce na Mokotowie, w Rembertowie, Ursusie, a także na Woli i Żoliborzu. Z kolei o 1 proc. w górę poszły w minionym miesiącu stawki na Pradze-Południe, Targówku oraz w Wawrze i Wilanowie.

- W centrum Warszawy lokale są wyceniane na ok. 11,2 tys. zł za mkw. Natomiast na Mokotowie stawka wyjściowa sięga 9,5 tys. zł za mkw. Na Żoliborzu obecnie nie przekracza 9,2 tys. zł za mkw. – podaje serwis Morizon.pl.

- Najtańsze lokale tradycyjnie znajdziemy w Wesołej (6,1 tys. zł za mkw.) oraz w Rembertowie i na Białołęce. W tych dzielnicach sprzedawcy żądają przeciętnie niewiele ponad 6,3 tys. zł za mkw.

- – Zmiany cen wciąż są marginalne. Niewątpliwie jednak zainteresowanie mieszkaniami z drugiej ręki cały czas rośnie. Sprzyja temu stabilizacja na rynku pracy, rosnące dochody i oszczędności, a także coraz większa skłonność do inwestowania gromadzonych środków. To jednak proces powolny i – miejmy nadzieję – długofalowy – komentuje Marcin Drogomirecki, przedstawiciel serwisu Morizon.pl.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA