fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Która polisa dla lokalu firmowego

Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
- Jestem właścicielem lokalu, który zamierzam wykorzystywać do prowadzonej przeze mnie działalności gospodarczej. Jakie ubezpieczenie powinienem wybrać, żeby jak najlepiej zabezpieczyć lokal i sprzęt biurowy? – pyta czytelnik.

 

Ubezpieczyciele często oferują produkty w formie pakietów, które obejmują swoim zakresem najistotniejsze ryzyka związane z wykorzystywaniem lokalu do prowadzenia działalności gospodarczej. Najczęściej dotyczą one ubezpieczenia samej nieruchomości na wypadek szkód spowodowanych przez zdarzenia, takie jak pożar, czy też w razie wyrządzenia szkody osobom trzecim, np. w lokalu należącym do sąsiadów, oraz ubezpieczenia ruchomości. Przedsiębiorca, kierując się charakterem wykonywanej przez siebie działalności, powinien dokonać wyboru oferty, która najpełniej odpowiada jego potrzebom.

Co do ubezpieczenia samej nieruchomości – w zależności od rodzaju prowadzonej działalności – należałoby się zastanowić, czy ubezpieczeniem ma zostać objęty cały budynek, sam lokal czy również pomieszczenia przynależne, takie jak piwnica czy garaż. Zakres ubezpieczenia, czyli zdarzenia losowe (ryzyka), na wypadek których zawarto umowę ubezpieczenia, jest określany każdorazowo w um...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA