fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Koncert charytatywny Domeyko dzieciom w Palladium

Marek Napiórkowski i Dorota Miśkiewicz
Fotorzepa/Marek Dusza
W niedzielne południe w Teatrze Palladium wystąpią charytatywnie m.in. Dorota Miśkiewicz, Tadeusz Szlenkier i chór gospel Sound And Grace.

Koncert będzie zwieńczeniem X jubileuszowej akcji charytatywnej Domeyko Dzieciom. Akcja została zainicjowana przez uczniów z bielańskiej szkoły im. Domeyki w Warszawie. Podczas dziewięciu wcześniejszych akcji zgromadziła kwotę 137.960 zł. Zobacz więcej zdjęć

W tym roku uczniowie zbierają pieniądze na leczenie dzieci: Lusi i Adasia, a pomagają im w tym artyści. Lusia ma 13 miesięcy, urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i zespołem wad wrodzonych. Adaś cierpi z powodu trwałego uszkodzenia centralnego układu nerwowego. Oboje wymagają stałej rehabilitacji i specjalistycznej opieki. Dzieci są podopiecznymi Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą".

Akcja rozpoczęła się 9 lutego turniejem wiedzy „Blondynki vs Brunetki", czyli łamiemy stereotypy z udziałem aktorek i wokalistek.

W niedzielę 15 lutego o godz. 12:00 w Teatrze Palladium Dorota Miśkiewicz wystąpi z akompaniamentem gitarzysty Marka Napiórkowskiego. W repertuarze znajdą się piosenki z pogranicza popu i jazzu. Arie ze znanych dzieł operowych zaśpiewa tenor, solista bydgoskiej Opery Novej Tadeusz Szlenkier. Klasyczny chór gospel Sound'n'Grace wykona nie tylko standardy, ale i współczesne przeboje zaaranżowane na głosy. Będzie można podziwiać Studio Aktorsko-Taneczne Hanny Kamińskiej Follow the Beat. Koncert poprowadzi dziennikarz radiowy Marek Gaszyński. Zaproszenie na finał akcji przyjęła Pierwsza Dama RP Anna Komorowska.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA