fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rozwój LPP mniej uzależniony od Wschodu

Bloomberg
Odzieżowa grupa w coraz mniejszym stopniu uzależnia swój rozwój od Rosji i Ukrainy. Kierunek ekspansji to teraz rynki Unii Europejskiej.

Właściciel odzieżowych marek Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay na koniec tego roku zwiększy powierzchnię handlową o 131 tys. mkw., czyli o 22 proc., do 720 tys. mkw. W przyszłym roku wzrośnie ona o 152 tys. mkw. (21 proc.), do 872 tys. mkw. Na rozwój sieci LPP wyda w przyszłym roku podobną sumę jak w tym, czyli ok. 400 mln zł.

Największa część przyszłorocznych nowych sklepów przypadnie na rynki Unii Europejskiej (48 proc.), Polskę (40 proc.) i Rosję z Ukrainą (12 proc.). LPP wyraźnie spowolniło rozwój na Wschodzie, który w poprzednich latach stanowił nawet ponad 40 proc. „premier". W przyszłym roku trzy czwarte nowych sklepów w tym regionie przypadnie na Rosję, pozostała część na Ukrainę. LPP stara się wykorzystać sytuację w Rosji do wynegocjowania lepszych warunków i udaje się je uzyskać.

We wrześniu LPP otworzyło pierwszy sklep Reserved w Niemczech. – Na koniec roku będziemy mieć cztery. W 2015 r. w tym kraju otworzymy kolejne dziesię...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA