fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Państwo nie chce płacić następcy Optimusa

Obie strony sądowego sporu, który ciągnie się już od ponad ośmiu lat, nie zgadzają się z sierpniowym wyrokiem.
Prokuratoria Generalna, która reprezentuje Skarb Państwa, złożyła apelację od wyroku krakowskiego Sądu Okręgowego, który uznał, że CD Projektowi należy się 1,09 mln zł odszkodowania plus odsetki, czyli łącznie ok. 2,1 mln zł. Skarb Państwa miałby w ten sposób zadośćuczynić bezprawnym działaniom fiskusa, które doprowadziły Optimusa (CD Projekt jest jego następcą prawnym) na skraj upadłości.
70 mln zł z odsetkami domaga się producent gier od Skarbu Państwa
Prokuratoria Generalna nie zgadza się z werdyktem. Dlatego wniosła o jego zmianę przez oddalenie w całości lub ewentualnie o uchylenie w części dotyczącej odszkodowania dla CD Projektu.
Podobnie z sierpniowym wyrokiem nie zgadza się CD Projekt, który domaga się od Skarbu Państwa 36 mln zł (plus odsetki, czyli łącznie ponad 70 mln zł). Już na początku października spółka złożyła apelację, w której domaga się uwzględnienia jej powództwa w całości. Tak jak Prokuratoria chce przekazania sprawy do ponownego rozpatrzenia w sądzie pierwszej instancji. Termin rozprawy nie jest znany. – Liczymy, że Sąd Apelacyjny w krótkim terminie rozpozna złożone apelacje – mówi Karolina Gnaś, rzecznik CD Projektu.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA