fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sikorski marszałkiem, Radziszewska wice

Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Nowy rząd Ewy Kopacz rozpoczął prace. Dziś Sejm zdecyduje o jej następcy.
Premier Ewa Kopacz poprowadziła wczoraj pierwsze posiedzenie swojego rządu. Jego głównym tematem były prace nad projektem budżetu na 2015 r., który na początku września wstępnie przyjął jeszcze gabinet Donalda Tuska. Wtedy też dokument wysłano do konsultacji w Komisji Trójstronnej. Sprawozdanie w tej sprawie składał minister finansów Mateusz Szczurek. Przyjęcie projektu zaplanowano na kolejne posiedzenie rządu, w przyszłą środę.
Kopacz powołała także nową rzecznik rządu. Jak donosiła wcześniej „Rz", Małgorzatę Kidawę-Błońską zastąpiła Iwona Sulik, która ostatnio pracowała w kilkuosobowym gabinecie byłej marszałek Sejmu. Była jej doradcą ds. mediów i odpowiadała m.in. za konferencje prasowe. Wcześniej Sulik była dziennikarką w „Telewizyjnym Kurierze Warszawskim", a następnie Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym i TVP Info.
Wieczorem na warszawskim Nowym Mieście odbyło się także wyjazdowe posiedzenie Klubu PO, na którym zapadła oficjalna decyzja o rekomendacji dla Radosława Sikorskiego na  marszałka Sejmu, oraz dla Elżbiety Radziszewskiej na stanowisko wicemarszałka. W spotkaniu uczestniczyli zarówno Kopacz, jak i Tusk.
Dziś o nominacji dla Sikorskiego zadecyduje Sejm. Za jego wyborem zagłosują na pewno PO i PSL. Przeciwny jest PiS. – Knajacki język, jakim się posługiwał, wyklucza Sikorskiego, podobnie jego czyny – komentował poseł Mariusz Błaszczak. Sceptyczny wobec byłego szefa MSZ jest także SLD. – Może być bardzo problematycznym marszałkiem – ocenił Leszek Miller.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA