fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Orbis ma nowego prezesa

Gilles Clavie, nowy prezes Orbisu
spółka
Nowym prezesem Orbisu został Gilles Clavie. W piątek na to stanowisko powołała go rada nadzorcza spółki.
Do Orbisu dołączył w styczniu 2011 roku, jako członek Komitetu Wykonawczego spółki. W Grupie Hotelowej był odpowiedzialny m.in. za strategię, zarządzanie ryzykiem, informatykę i zarządzanie aktywami. W tym czasie uczestniczył i nadzorował wiele projektów, np. stworzenie nowego modelu biznesowego, opartego na rozwoju poprzez franczyzę, wdrożenie systemu informatycznego oraz zdefiniowanie nowej struktury kosztów w hotelach. Gilles Clavie utworzył także Komitet Zarządzający Nieruchomościami, który koncentruje się na analizie projektów inwestycyjnych i rozwojowych, zarządzaniu aktywami, budowie nowych hoteli oraz utrzymaniu nieruchomości. Był także jego przewodniczącym.
Clavie twierdzi, że dobrze zna Orbis i zamierza zintensyfikować rozwój spółki, jako lidera branży hotelowej w tej części Europy. -Strategia ekspansji pozostanie niezmieniona. Priorytetem dla Orbisu jest dalsze powiększanie sieci hoteli, poparte poprawą rentowności oraz szybkim wzrostem rozpoznawalności naszych marek – zapowiedział.
Gilles Clavie ma 44 lata. Karierę zawodową rozpoczął w 1993 roku, jako dyrektor ds. konsolidacji i sprawozdawczości finansowej Grupy Eridania Beghin-Say. W 2001 roku dołączył do Grupy Accor w Paryżu, pełniąc funkcję dyrektora ds. sprawozdawczości i konsolidacji dla segmentu hoteli biznesowych i wypoczynkowych. W latach 2004 - 2010 zajmował stanowisko kontrolera finansowego, odpowiedzialnego za działy rachunkowości, skarbu i finansowych systemów informatycznych w Grupie Accor.
Dotychczasowy prezes Laurent Picheral awansował do Komitetu Wykonawczego Accoru i będzie nadzorował interesy koncernu w 15 krajach Europy Środkowej.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA