fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Kino dla dzieci

"Fidgety Bram"
www.filmsforkidspro.eu
Trwa nabór do Films For Kids.Pro - pierwszego w Europie programu, którego celem jest rozwój produkcji filmowej dla młodej widowni - w wieku 5-12 lat.
Films For Kids.Pro to trwające rok warsztaty skierowane do scenarzystów, pisarzy, filmowców, producentów i reżyserów, którzy chcą współtworzyć kino przeznaczone dla dzieci.
Podstawą warsztatów będą pomysły uczestników i rozwój tych pomysłów poczynając od prostego synopsisu, poprzez pierwszą aż do drugiej wersji scenariusza (obejmującej około 90 stron).
Równolegle do pracy scenarzystów, producenci będą rozwijać strategię finansowania, promocji i dystrybucji filmu. Wszystkie elementy programu warsztatów będą związane z kinem dla dzieci. Warsztaty składają się z 3 sesji i konsultacji on-line. Wszystkie sesje wyjazdowe warsztatów powiązane są z festiwalami filmowymi.
Films For Kids.Pro jest częścią większego programu pod nazwą Kino Dzieci, będącego platformą promocji kina młodego widza głównie w Polsce, ale także w Norwegii.
W programie znalazł się również festiwal filmów dla dzieci (kilkanaście miast), liczne warsztaty dla opiekunów i pedagogów o metodach pracy z filmem, spotkania, panele dyskusyjne oraz konferencja dla osób profesjonalnie zajmujących się kulturą dla dzieci.
Więcej informacji na stronie www.nhef.pl
Głównymi organizatorami projektu są Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Sornorsk Filmsenter AS., a współorganizatorem Stowarzyszenie 1,2, program developmentowy przygotowali Sebastian Buttny i Kasia Klimkiewicz.
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA