fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Warunkowe dotacje unijne dla przedsiębiorców i firm

Taki komunikat wysyła do ponad 280 przedsiębiorców Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Chodzi tu o firmy, które startowały w tym roku w konkursie o unijne dotacje z tzw. działania 8.2 programu „Innowacyjna gospodarka”, ale ostatecznie uzyskały za mało punktów, aby znaleźć się na listach rankingowych.
Teraz przedsiębiorcy ci mają możliwość zawarcia tzw. umów warunkowych. Działając zgodnie z nimi, a więc tym samym trzymając się założeń swoich projektów, mogą realizować zaplanowane przez siebie inwestycje, zachowując pewne szanse na uzyskanie dofinansowania. Wszystko będzie zależało od tego, ile pieniędzy uda się jeszcze wygospodarować z tego programu (np. w wyniku oszczędności powstałych przy realizacji innych inwestycji). Idea zawarcia umowy warunkowej jest taka, że przedsiębiorca wie, w jaki sposób musi realizować inwestycję, aby mieć szansę na uzyskanie dotacji. Jednak bez żadnej gwarancji, że tak się stanie.
Przekazanie przedsiębiorcy informacji o braku środków finansowych na realizację projektu, będzie powodowało rozwiązanie umowy ze skutkiem od dnia jej zawarcia.Przedsiębiorca, który zainwestuje w komputery, serwery, oprogramowanie i wyłoży na to własne środki, nie będzie miał żadnych roszczeń o wypłatę dotacji. Z kolei postanowienia, o których  mowa w § 5 ust. 9-11, § 7 ust. 1-23 i § 13 ust. 2 pkt 3 umowy o dofinansowanie (dotyczące wypłaty środków), wejdą w życie pod warunkiem i w dniu doręczenia przedsiębiorcy informacji o dostępności środków unijnych na realizację jego projektu. Informacja o dostępności albo o braku dostępności dofinansowania zostanie przekazana do dnia określonego w umowie. Wzory warunkowych umów o dofinansowanie zostały zamieszczone na stronie PARP. Warunkowe umowy o dofinansowanie mogą być zawierane do 30 czerwca. Czasu na podjęcie decyzji jest zatem niewiele.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA