fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

Pop Art Festiwal

Spektakle i filmy o tematyce kobiecej, pokazy mody oraz warsztaty i spotkania z gwiazdami filmu składają się na program festiwalu Łódź Miastem Kobiet, który rozpoczął się w poniedziałek. Impreza pod hasłem "Pop Art Festiwal" potrwa do 15 czerwca.
Trzecią edycję festiwalu zainaugurował wieczór autorski Beaty Tyszkiewicz, która o swojej autobiografii opowiadała w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych (AOIA), a także wernisaż fotografii Jacka Kosińskiego "Kobiety mojego życia" oraz projekcja filmu Jacka Bławuta "Jeszcze nie wieczór".
"Spotkania z pozostałymi gwiazdami festiwalu: Anną Seniuk i Ewą Kasprzyk, która wystawi swój autorski spektakl +Patty Diphusa+, także cieszą się ogromnym zainteresowaniem, wejściówki na te imprezy rozeszły się błyskawicznie" – powiedziała dyrektor AOIA Monika Kamińska.
Jej zdaniem, festiwal - mimo swej nazwy - nie jest imprezą skierowaną wyłącznie do kobiet. Na spotkania z gwiazdami, pokazy mody, spektakle czy maraton tanga z pewnością wybiorą się także mężczyźni.
W kolejnych dniach festiwalu AOIA zaprasza na spektakl Studia Saturator "Witkacy? Profanacja" oparty na tekstach S.I. Witkiewicza oraz na premierę ab'Teatr "de Luxe", która przedstawia historię trzech kobiet uwikłanych w niejasne relacje damsko-męskie.
Według wiceprezydent Łodzi Agnieszki Nowak, na pochwałę zasługuje formuła festiwalu. Łączy ona wydarzenia kulturalne i artystyczne z wykładami i warsztatami poświęconymi profilaktyce zdrowia.
Przykładem takiego działania jest środowa Noc Kobiet, w ramach której odbędzie się m.in. spotkanie z autorką powieści kryminalnych Katarzyną Bondą, warsztaty jogi, tańca oraz rozwoju osobistego, a także wykład dermatologa o nowotworach skóry. Uczestniczki będą mogły poddać się badaniom znamion skórnych.
Zdaniem Kamińskiej wielbiciele tańca powinni wybrać się na premierę autorskiego spektaklu tanecznego Agnieszki Cygan "Human Production" w Teatrze Nowym, przygotowanej z myślą o festiwalu. Atrakcją nie tylko dla pań będzie gala w Centrum Promocji Mody, w której swoje kolekcje zaprezentują m.in. studenci i dyplomanci łódzkiej ASP.
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA